Непереможний серед важковаговиків

13 Травня, 2023, 17:10

“Немає жодних сумнівів в тому, що людина – конкурентоздатна тварина, і немає місця, де цей факт не був би таким очевидним, як ринг. Іншого такого місця немає. Або ти виграєш, або програєш”. (Роккі Марчіано )

Роккі Марчіано (1 вересня 1923, Броктон, Масачусетс — 31 серпня 1969, Де-Мойн, Айова) — американський боксер-важковаговик, чотири роки поспіль ставав чемпіоном світу (у 1952, 1953, 1954 та 1955); єдиний чемпіон світу у важкій вазі, який протягом своєї спортивної кар’єри не зазнав жодної поразки. Зокрема він виграв 49 поєдинків протягом своєї кар’єри, 43 з них — нокаутом.

Непереможний серед важковаговиків

Хоча Роккі Марчіано не вирізнявся серед інших боксерів-чемпіонів особливими навичками, швидкістю або силою, він легко компенсував це твердістю власного характеру та мужністю. Крім цього, боксер мав далеко не ідеальні фізичні параметри: він часто був меншим за своїх опонентів на зріст та мав не дуже довгі руки. Однак тренер Чарлі Ґолдман навчив Роккі перетворювати ці його недоліки на переваги.

Деякі експерти визнають Марчіано найсильнішим серед усіх боксерів-важковаговиків, а також боксером з найтяжчими ударами

Спортивні журналісти відзначали також його схильність до усамітнення: в той час, коли інші боксери-чемпіони у важкій вазі проводили час разом, Марчіано залишався на самоті.

Непереможний серед важковаговиків

У 1969 році, за день до свого дня народження, Марчіано загинув в авіакатастрофі. Був похований у склепі на меморіальному кладовищі Форест Лон у Форт-Лодердейлі, штат Флорида. Після смерті Роккі Марчіано у нього залишилися дружина Барбара та двоє дітей від їхнього шлюбу — Рокко Кевін та Мері-Енн.

 

Читайте також: