Андрій Пятов: «Щодня – мов «день бабака»

14 Березня, 2022, 17:53

Капітан «Шахтаря» і збірної Андрій Пятов – про війну і допомогу людям.

– Андрію, 18 днів Україна протистоїть воєнній агресії з боку Росії. Яке в тебе до цього ставлення?

– Таке відчуття, що це триває вже вічність. Страшна війна, це справжній фашизм – навіть не знаю, як пояснити словами. Одній людині щось наверзлося, і він вирішив напасти на мирну, вільну країну. Це найжахливіше. Як і всі українці, ми сподіваємось, що це чимшвидше закінчиться.

– Як ти дізнався про початок війни і якою була перша реакція?

– 24 лютого я прокинувся о п’ятій ранку від звуку, схожого на винищувач, що пролітає, а дружина прокинулась буквально за кілька хвилин від звуку вибуху. Вона не повірила й сиділа в шоці, а я одразу ж відкрив телефон, прочитав новини і побачив, що почалася війна. Далі пролунав ще один вибух, і ми зрозуміли, що треба діяти: збирати дітей, спускатися в паркінг, кудись у сховище, в підвал.

– Як стежиш за ситуацією в країні? Чи підтримуєте зв’язок з партнерами по команді?

– Дуже уважно стежу за всім, що відбувається. Також разом допомагаємо всім. Й інформаційно також: ми повинні донести світові, що це – російська агресія, чому є багато фактів. Ми все бачимо на власні очі, все знімаємо, фіксуємо, а не те, що російська пропаганда, де просто на словах усе, де не наводять жодних фактів. Це взагалі абсурд. Підтримую, звісно ж, контакти з партнерами, команда має групи: допомагаємо з виїздами та переїздом, намагаємося, хто чого потребує, допомогти, порадити або щось іще.

– Як зараз минають дні для тебе та твоєї родини?

– Щодня – мов «день бабака». Адже нічого не змінюється, бомбардування тривають, світ це все бачить, і діти це все бачать. Найстрашніше – діти гинуть, наші діти! Важливо, що ми всьому світові показуємо, що це справді просто геноцид.

– Ти брав участь у записі звернення до футбольної спільноти із закликом говорити правду про війну. Як іще зараз відомі люди можуть допомогти українському народові в цій боротьбі?

– Звичайно, відомі люди мають вплив: як медійний, так і фінансовий. Хтось займається волонтерством, хтось вступає до тероборони або йде до ЗСУ – кожен обирає для себе. І так само ми з хлопцями разом допомагаємо нашим солдатам усім, чого вони потребують. Слава воїнам – нашим героям! Хотів би звернутися до всіх українців: щодня ви доводите, що є найсильнішою і найкращою нацією. Ми повинні триматися разом, адже тільки самі можемо допомогти собі. Ми знаємо, що в нас сильні духом люди, які впораються і які зможуть усе перебороти!

Джерело: «Український спорт»

Читайте також: