Артур Загорулько: «Нива» була, є і буде!»

6 Липня, 2022, 10:43

Президент вінницької “Ниви” вирішив заспокоїти вболівальників перед початком нового сезону. В непростий для всієї країни час футбольний клуб Другої ліги не просто продовжує існувати, а й повним ходом готується до офіційних матчів.

– Артуре Юрійовичу, дякуємо, що знайшли час для спілкування. Хочеться одразу запитати, чи буде “Нива” приймати участь у чемпіонаті Другої ліги сезону 2022/23?

– Слава Україні, панове! Час знайти було неважко, так що залюбки поспілкуюсь із людьми, які душею з командою та переживають за її майбутнє.

З приводу майбутнього чемпіонату, хочеться, щоб вінницька “Нива” не зникла з футбольної мапи України. Отже, оскільки ПФЛ вважає, що потрібно грати, ми маємо готуватись до футбольних баталій.

– А як щодо вас особисто? Чи повернетесь в Україну захищати звання кращого бомбардира Другої ліги?

– Звісно! Майбутній сезон проведу виключно у складі своєї команди, намагаючись допомогти хлопцям не лише за межами поля, а й голами. Задачі прям повторити індивідуальне досягнення не ставлю, але якщо це дозволе “Ниві” здобувати перемоги і претендувати на найвищі місця – то чому б і ні!

Наразі з командою працюють досвідчені тренери. На перегляді здебільшого випускники нашої академії, а також деякі з гравців, що грали за “Ниву” у минулому сезоні

Втім, поки конкретні прізвища не називатиму, адже ймовірним залишається підсилення 3-4 досвідченими виконавцями. Гадаю, нам цілком до снаги, навіть в умовах воєнного стану, зібрати боєздатний колектив і як мінімум не пасти задніх у Другій лізі.

– А що з Ігорем Леоновим, який почав було готувати команду до весняної частини минулого чемпіонату?

– З Ігорем Івановичем та Михайлом Володимировичем Старостяком ми на постійному зв’язку, втім потрібно розуміти, що їх ми запрошували під серйозні задачі і під відповідного рівня склад. На сьогодні я можу сказати з вірогідністю у 99%, що нікого з тих футболістів, хто був з нами на зборах у Туреччині, в команді на майбутній сезон не буде.

Власне, потрібно розуміти, що футболісти і тренери зараз менш затребувані в Україні, ніж за кордоном. Команд у нас все ж таки поменшало, тому професіонали, які мають таку змогу, намагаються влаштуватись за кордоном.

– Ви говорили про підсилення досвідченими виконавцями і в той же час підтвердили, що з зимового варіанту колективу чекати нікого не варто. То ким саме буде підсилюватись вінницька “Нива”?

– Гадаю, це будуть досвідчені виконавці. В умовах війни неймовірно важко запросити в клуб іногородніх,. А це суттєво впливає на витратну частину бюджету, який і без того зараз далекий від максимуму в порівнянні з довоєнним періодом. Тому доукомплектовувати нашу молоду команду будемо виконавцями, які мають професійний досвід і залишились у місті після 24-го лютого.

– Мабуть, найбільш гостре питання, яке цікавить вінницьких вболівальників – що із будівництвом бази та стадіону для команди?

– На сьогодні маємо готовий проєкт, навіть закупили деякі матеріали для побудови футбольних полів. Сам процес займе не більше 3 місяців, якщо говорити виключно про тренувальні майданчики. Проте розпочинати будівництво, поки в Україні триває війна, не вважаю доцільним. Саме тому питання бази наразі заморожене.

Планів насправді маємо багато, в тому числі і в контексті того, що стосується нашого підростаючого покоління. Багатьох вінницьких талантів ми втрачаємо банально через відсутність інфраструктури для комфортних тренувань і проживання юних зірочок. Саме тому її побудова – це ключове питання у створенні дієвої вертикалі успішного самодостатнього клубу.

– Ну і наостанок, чи залишились із вами партнери, які співпрацювали з “Нивою” до війни? Маємо на увазі саме інвесторів, що допомагали фінансово.

– Якщо чесно, практично з усіма партнерами ми працювали по бартеру – з них постачання питної води, мінімального харчування, тощо, з нас, відповідно, рекламний майданчик у вигляді логотипів на футболках та банерів на стадіоні, чи по місту.

А ось щодо фінансів, то основним та єдиними джерелом фінансової підтримки був і залишається Барцьось Володимир Васильович. На сьогодні базова частка фінансування також покладена на даного інвестора. Мінімальні потреби закриває і міська влада, за що їй велика подяка та шана.

Джерело: Футбол на колесах

 

Читайте також: