«Батьки повинні зрозуміти, що дитині краще займатись спортом, ніж йти на дискотеку або бавитись гаджетами» – Ігор Гатауллін

5 Листопада, 2020, 9:46

Після місцевих виборів ради об’єднаних громад отримають більше повноважень для фінансування фізкультури та спорту. І саме від місцевої влади залежатиме рівень оздоровчої роботи в громадах. Тому зараз існує унікальна можливість подбати про розвиток цієї сфери. Про це «Інформаційній Вінниччині» розповів голова Вінницької обласної федерації футболу Ігор Гатауллін.

Ігор Федорович також є головою Всеукраїнської профспілки «Футбол України», президентом Асоціації футболістів України, Заслуженим тренером України, Заслуженим працівником фізкультури і спорту України, кавалером ордена «За заслуги». Крім того, є членом виконкому Федерації футболу України та членом правління FIFPro (Міжнародна федерація асоціацій професійних футболістів), всесвітньої організації, яка підтримує футболістів-професіоналів.

– Більшу частину фінансування розвитку спорту візьмуть на себе громади. Саме вони будуть замовниками спортивної послуги, – говорить він. – І якраз ВФСТ «Колос» в цьому напрямку зробив найбільше роботи. Саме представники «Колосу» ще два роки тому почали активно працювати з громадами. І якщо співпраця буде ефективно розвиватись, то це найкраще для спорту та фізичної культури. Адже у них є колосальний досвід організації спортивно-масової роботи.

– Тобто, після виборів є шанс, що спортивна робота не буде фінансуватись за остаточним принципом? Адже проблема наразі не лише у фінансуванні. В громадах скаржаться також на нестачу кадрів.

– Дійсно, наразі у тренерів надто малі зарплати. Тому не всі охоче йдуть працювати у дитячо-юнацькі спортивні школи та інші спортивні заклади. Один з виходів в цій ситуації – варто знаходити спонсорів, щоб можна було заохочувати тренерів та працівників ДЮСШ бонусами і додатковими пільгами. Гарних спеціалістів потрібно цінувати, адже вони виховують майбутніх чемпіонів.

– Крім спорту вищих досягнень, існує й фізкультурно-оздоровча робота. Наскільки важливо проведення різного рівня змагань в громадах?

– Дуже важливо! Такі змагання – це емоції та гарний настрій. Таким чином й потрібно залучати молодь. Варто лише послухати, як вболівають за свою команду мешканці громад, щоб зрозуміти, що означають спортивні турніри в житті сіл, селищ та містечок. А самі учасники змагань грають з таким запалом, якому можуть позаздрити юні спортсмени.

– Як у нас розвивається дитячий та юнацький футбол? Чи багато охочих займатися футболом?

– Я почав займатися футболом у 1962 році. І тоді молоді хлопці горіли бажанням грати у футбол. В черзі стояли, щоб потрапити до спортивної школи. Тоді була конкуренція. Зараз різко зменшилась кількість тих, хто хоче грати у футбол. І тут мають вплив багато чинників. Є інтернет, клуби різні, дискотеки. На жаль, є й погані виклики – наркоманія та алкогольна залежність. І молоді хлопці починають це робити у молодому віці. Щоб це змінити, треба щодня працювати, потрібно достукатись до свідомості батьків, щоб ті зрозуміли: краще, щоб дитина займалась футболом або баскетболом, або плавала в басейні, або ще якимсь спортом займалась, ніж бавилась гаджетами або йшла увечері на дискотеку або в клуб, де ризиків зробити щось погане набагато більше.

– На сьогодні у батьків є інша відмовка – заняття спортом потребують багато коштів.

– На жаль, так. Зараз держава не може забезпечити безкоштовні спортивні секції. Крім того, існує багато викликів: агресія Росії, війна на Сході, економічний стан нестабільний. Тому й тих, хто підтримує футбол, досить мало. Повинен пройти певний час, щоб ми це пережили, і ситуація змінилась.

Джерело: Інформаційна Вінниччина

Читайте також: