Дмитро Петрик: «Європейський підхід – це коли швидше впроваджуються різні новинки»

20 Серпня, 2021, 13:51

Інтерв’ю з новачком вінницької “Ниви” Дмитром Петриком

–Дмитре, я вітаю тебе в нашій зелено-білій родині. З якими емоціями ти вперше одягнув футболку “Ниви”?

–Емоції переповнювали, оскільки «Нива» – це мій перший клуб в статусі професіонала в Україні. В дебютній грі було приємно побачити нашиї фанів на виїзді. Вони були дуже активними, і диктор був змушений заводити вболівальників команди господарів! Це ще більше додавало приємних емоцій. Я радий, що граю за таку команду.

–Чому вирішив продовжувати свою кар’єру саме у флагмані вінницького футболу?

–Я хотів грати в Україні, бути ближче до домівки. І з тих варіантів, які у мене були, Вінниця виявилася найбільш оптимальним і розумним варіантом. Буду намагатися принести максимальну користь для вінницького футболу.

–Яким був твій шлях у професійний футбол?

–Він розпочався з першого маленького клубу ФК “Вишневе”. Пішов туди з товаришем за компанію. Через декілька років щось почало виходити і вже були невеликі досягнення на тому рівні.

Мене запросили до київської “Зірки”, там познайомився з нашим воротарем Євгеном Шкарбаном. Провів свій перший рік на ДЮФЛ, після якого в 13 років вирушив на перегляд до гранду українського футболу “Металургу” (Донецьк). В його розташуванні провів півроку. Познайомився з кількома гравцями, які тепер грають зі мною пліч о пліч – це Дмитро Бондар і Роман Худік. Після цього мене забрали в академію донецького “Шахтаря”. Провів там три роки до випуску.

Далі грав в Маріуполі за U-19, потім «Олімпік» (Донецьк) U-19 та U-21. Саме в “Олімпіку” мав непогані показники, але отримав травму (розрив хрестоподібних зв’язок). Приблизно рік пропустив, було важке відновлення. Але випала можливість спробувати себе в Європі, відправився в “Дуклу” (Прага). Грав за U-21, після цього виступав в Словаччині у Другій лізі

–Наскільки відчутна різниця між нижчими лігами європейських країн та Україною?

–Не скажу, що різниця дуже помітна. У футбольному плані все приблизно однаково. Відрізняються тільки деякі організаційні питання, підхід до футболу. Європейський підхід – це коли швидше впроваджуються різні новинки. Адже футбол постійно розвивається.

-Старт “Ниви” в нинішньому сезоні. Як охарактеризуєш турнірне положення команди на сьогоднішній день?

–Початок вийшов неоднозначним, оскільки ми могли бути і вище в турнірній таблиці. Вважаю, що гра проти “Чайки” мала залишитись в нашому активі, бо «Нива» володіла ініціативою. Тоді відповів би, що сезон розпочали добре.

Але я впевнений, що головні перемоги в нас попереду. І ми з кожною грою будемо покращувати свої вміння та показники.

–Твоя позиція на футбольному полі?

–Центральний захисник. Одна із найвідповідальніших позицій. Оскільки будь-яка помилка може призвести до голу в наші ворота, а в кінці гри й до втрати очок.

–По своєму амплуа можеш назвати п’ять найкращих центральних захисників в історії футболу?

–Кожна епоха мала своїх легенд, які заслуговують на повагу і теплі слова в свою адресу. Проте я виділю Паоло Мальдіні та Алессандро Несту. Це кумири мого дитинства. Також мені подобалась гра Карлоса Пуйоля, Джордже К’єліні та Леонардо Бонуччі.

–Чи маєш ти клуб, за яким постійно слідкуєш, підписаний на його пабліки?

–Я слідкую за багатьма клубами. Цікаво більше в загальному, що відбувається в світі футболу, які трансфери здійснюються, як команди виступають у своїх чемпіонатах. Але конкретного клубу виділити не можу.

–Давай уявимо, що ти виграв конкурс на одне тренування з будь-якою командою в світі. Що це буде за команда?

–Якщо вже мріємо, то дуже хотів би потрапити на тренування команди “ПСЖ”. Гадаю, що ця команда в теперішньому сезоні виграє Лігу чемпіонів.

–Чим Дмитро Петрик полюбляє займатись у вільний час?

–Дивитись хороший фільм в колі своїх друзів.

-І декілька слів для вболівальників.

–Хочу висловити свою вдячність за те, що вболівальники підтримують команду. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб фани отримували тільки позитивні емоції від нашої гри, приходили на стадіон з радістю і запрошували знайомих.

Спілкувався Андрій Пацановський

Читайте також: