Олександр Кулібаба: «Через ігри діти пізнають ази боротьби»

13 Грудня, 2021, 12:21

Олександр Кулібаба – заслужений тренер України із греко-римської боротьби. Серед його вихованців – чемпіон світу серед юніорів і призер світових змагань серед студентів Ігор Дідик, володар Кубку світу Данило Кримов, призер світу серед молоді і фіналіст Європи серед чоловіків Костянтин Баліцкий та інші відомі спортсмени.

Олександр Кулібаба працює у ВОДЮСШ «Колос», готує там нових чемпіонів. Про це він розповів «Вінницькій Арені».

– Олександре Петровичу, розкажіть, будь-ласка, про своїх нинішніх перспективних вихованців.

-Наперед загадувати складно. Адже локдауни і пандемія вносять свої корективи. Виділю фіналіста України серед дорослих Костянтина Соболевського. Він також двічі був чемпіоном країни серед молоді.

– Скільки у «Колосі» тренерів навчають греко-римській боротьбі і на якій базі вони працюють?

-Загалом тренерів нашого стилю п’ять. Один із них, Олександр Коваль, працює в Могилеві-Подільському. Інші навчають молодь на нашій «колосівській» базі по вулиці Генерала Арабея.

– Із якого віку Ви радите записувати дітей на свій вид спорту?

-Якщо є у дитини бажання займатися, приводьте її до залу. Можна починати вже із першого-другого класу. Хоча із найменшими дітьми доводиться дуже багато працювати, а «вихлоп» при цьому буде мінімальним.

-Окрім суто боротьби, юнаки багато займаються й загальноспортивною підготовкою?

-На тренуваннях ми розвиваємо всі важливі якості та навички дітей. Намагаємося робити це в ігровій формі, що дуже важливо. Через ігри діти пізнають ази боротьби. Це добре розуміють досвідчені тренери. Є навіть книга «Ігри у спортивній боротьбі».

– Греко-римська боротьба – олімпійський вид спорту. А ось серед наших олімпійців борців ще не було …

– Костянтин Баліцький раніше розглядався, як кандидат на участь в Олімпійських іграх. Але це вже історія. Ми прагнемо готувати на високому рівні корінних вінницьких борців, які з часом можуть стати чемпіонами і призерами світу, учасниками Олімпійських ігор. Мета така, зрозуміло, була і є.

Читайте також: