Родіон Юсумбелі: «В селах в першу чергу варто розвивати традиційні національні види спорту»

13 Травня, 2021, 8:06

Голова районної організації ВФСТ «Колос» Родіон Юсумбелі розповів «Вінницькій Арені», які зміни у спортивній галузі відбуваються в зв’язку із адміністративно-територіальною реформою і децентралізацією та до чого треба прагнути.

-Родіоне Андрійовичу, після адміністративно-територіальної реформи до Вінницького району влилася низка інших. Тобто у Вас додалося роботи. Якими саме колишніми районами нині опікуєтеся?

-До нас приєдналися 16 територіальних громад. Зокрема, із Липовецького, Немирівського, Погребищанського, Іллінецького, Оратівського, Тиврівського і Літинського колишніх районів, а також місто Вінниця. В першу чергу розвиваємо за підтримки спонсорів масові види спорту -футбол і волейбол.

– Плануються масові змагання між територіальних громад в рамках новоствореного об’єднаного району?

-В перспективі, так. Тоді, коли на це буде виділено фінансування. Планується, що змагання почнемо проводити в другому півріччі.

-Які «колосівські» команди Вінницького району останнім часом мають серйозні досягнення?

-Наші волейболісти, і юнаки і дівчата, виграють обласні змагання. Юнаки 2006-2007 років народження стали чемпіонами України з футзалу. А хлопці 2006-2007 р.н., 2008-2009 р.н. вигравали аналогічні змагання із малого футболу (7+1 гравців).

– Який рівень фінансування спорту у новостворених громадах району?

-Поки що, на жаль, він перебуває на невисокому рівні. На спорт грошей в ОТГ переважно бракує, наша галузь фінансується зазвичай за залишковим принципом. Як правило, все тримається на ентузіазмі сільських спортсменів і тренерів.

-Як можна змінити цю ситуацію?

-Будемо переконувати голів територіальних громад і місцевих депутатів підтримувати спорт, розповідати про тамтешніх спортивних талантів. Чи більше людей на селі буде вести здоровий спосіб життя, тим менше зловживатиме алкоголем і наркотиками. За здорову націю треба боротися!

-Які масові види спорту Ви вважаєте перспективними для розвитку в територіальних громадах?

-В селах в першу чергу варто розвивати традиційні масові національні види спорту: перетягування каната, гирьовий спорт, змагання стронгменів тощо. Можна придумувати й незвичні спортивні розваги. Приміром, завантажити вози мішками із цукром і тягнути за собою на швидкість. В будинках культури мають бути шахи, шашки, більярд і настільний теніс. Бажано, щоб інвентар надавали там безкоштовно.

-Які об’єднані громади у районі є флагманами у розвитку спорту?

-Після адміністративно-територіальної реформи ця робота лише починається. Поки що хвалитися майже немає чим. Приміром, варто взятися за шкільні спортивні ядра. Вуличні спортивні снаряди і ворота в селах не підфарбовують роками. Розміток шкільних полів там практично немає. Чому так мало уваги приділяють проведенню уроків фізкультури в нормальних умовах, незрозуміло. Щоправда, лад наводять перед футбольними змаганнями, які ми проводимо: косять траву, роблять розмітку. Тоді ігрове поле й набуває нормального вигляду.

Читайте також: