Роман Головащенко: «Практично все своє життя тренував самого себе»

23 Вересня, 2021, 19:00

У Хмільнику запрацювала Академія боксу. Її відкрив 33-річний боксер-професіонал Роман Головащенко. Ідейним натхненником та ініціатором створення Академії став товариш боксера Михайло Петровський. Вінничанин Роман Головащенко раніше був чемпіоном світу, Європи та Інтерконтинентальним чемпіоном за різними версіями, виступав у збірній України.

– Романе, в якому приміщенні розміщуватиметься Академія боксу?

– Нам виділили приміщення на Центральному стадіоні міста. Це буде сучасна спеціалізована боксерська зала із новим обладнанням на кшталт того, що діє на олімпійській базі в Конча-Заспі. Лише у меншому масштабі.

– За чий кошт буде придбано обладнання, зроблений ремонт зали?

– На це все виділяються кошти із бюджету ОТГ. Частково допоможуть спонсори, яких не бракує. Бажаючі розвивати спорт і допомагати боксу у Хмільнику є.

– Які змагання можна буде проводити в залі Академії?

– Там можна буде проводити і збори, і змагання всеукраїнського і міжнародного масштабів. Є вже охочі приїхати до мене на збір серед команд Німеччини, Польщі і Чехії. Чекаємо лише завершення ремонту бази.

– Ви самі будете тренувати або запросите інших тренерів?

– Я тренуватиму поки що три рази на тиждень. За необхідності буду й чотири рази приїздити у Хмільник. Другим тренером Академії є Сергій Кіщук. Ми почнемо працювати в парі. Я буду задавати тон роботи, а він підтримуватиме його за моєї відсутності.

– Дітей якого віку запрошуєте і якою буде мета занять?

– Ми набираємо хлопців та юнаків від шести до шістнадцяти років. Було перше тренування, на яке завітали близько сорока дітей. Плануємо збільшувати масовість. Водночас збираємося готувати чемпіонів. Я хочу передати їм свій досвід. Сподіваємося, що хтось із цих хлопців досягне тієї мети, якої я не досяг! А саме – стане абсолютним чемпіоном світу з боксу. Саме цю ціль я ставив колись перед собою.

– Навчання буде платним?

– Повністю безкоштовним. Вже закуплена вся амуніція, рукавички, змагальні і тренувальні шоломи, класні боксерські мішки, скакалки, каремати, тренажери для координації тощо. Максимальну увагу приділятимемо й захисту дітей, збереженню їхнього здоров’я. Адже багато батьків бояться того, що бокс – травматичний вид спорту. Але з нашою чудовою амуніцією можна буде уникнути багатьох травм.

-Який маєте тренерський досвід?

-Два роки був тренером у Вінниці, де мешкаю. Але практично все своє життя тренував самого себе. Вчився і у багатьох хороших наставників, ці знання записував у щоденники. Із моїм тренером, заслуженим тренером України Романом Вакалюком ми багато працювали, вивчили чимало техніко-тактичних моментів. За це я йому щиро вдячний. Тому маю що розповісти своїм учням!

-Продовжуєте професіональну кар’єру?

-Так. Але через карантин вже цілий рік не можу провести черговий бій; вони зривалися. Думаю провести ще один-два бої і завершити профі-кар’єру. Адже в боксі я вже із 1993 року, тому йде 29-й рік виступів на ринзі. Думаю, дотягнути до 30 років і піти.

Автор: Фелікс Жанін

Читайте також: