Юлія Христюк: «Як би парадоксально це не звучало, у жіночому футболі набагато жорстокіша і травматичніша гра»

4 Березня, 2021, 18:03

Юлія Христюк у свої 17 років є гравцем національної жіночої збірної України з футболу. Вона – кращий гравець країни до 17 років у 2019 і 2020, найкраща футболістка до 19 років в Україні у 2020, член символічної збірної чемпіонату України у сезоні 2020-2021. Зараз дівчина грає в США за команду Old Dominion University, штат Вірджинія, місто Норфолк.

Ви у своєму юному віці досягли немало успіхів у жіночому футболі. Коли усвідомили, що саме цей вид спорту Ваше покликання?

– Дякую, але вважаю, що я тільки розпочинаю свій шлях, тому ще дуже багато успіхів попереду. У дитинстві я грала у футбол з хлопцями біля будинку, мені це подобалось, але тоді не знала, що в нашій країні існують жіночі команди. Я досить серйозно займалась настільним тенісом і мріяла стати професійним гравцем. Коли мені було 10, я дізналась про набір дівчат у команду з жіночого футболу у Вінниці й вже через декілька днів відвідала своє перше тренування. Це було неймовірно, напевно з того моменту зрозуміла, що мрію стати професійною футболісткою. Перший рік я поєднувала заняття двох видів спорту, але один з них приносив мені емоції, які не можна ні з чим порівняти. Тому, вже в 11 років я зробила остаточний вибір і поставила собі ціль досягти успіхів у футболі.

Юлія Христюк: «Як би парадоксально це не звучало, у жіночому футболі набагато жорстокіша і травматичніша гра»

Ви почали свою футбольну кар’єру в команді «Блохіна-Бєланова» Вінниці. Який найцінніший урок Ви отримали, граючи там?

– Так, дійсно, ОДЮСШ «Блохіна-Бєланова» була першим і найважливішим етапом мого розвитку як гравця. Я дуже вдячна тренеру Олександру Васильовичу Дудніку і директору школи Ігорю Федоровичу Ковалю за те, що з найпершого дня вірили у мене і підтримували. Окрім всіх футбольних навичок, я вдячна місцевій спортивній школі за те, що виховала мене в першу чергу як людину. У футбольному сенсі, найцінніший урок, який я отримала – немає нічого неможливого. Разом з іншими дівчатами ми пройшли шлях від команди рівня чемпіонату області, до професійного футбольного клубу, який може відібрати очки у грандів.

Чим відрізняється жіночий футбол від чоловічого?

– Чоловічий футбол наразі має значно більшу популярність у Європі й відрізняється набагато вищою інтенсивністю і швидкістю гри. Проте, я переконана, що дівчата ставляться до футболу серйозніше, ніж хлопці. Бажання грати у нас точно більше. Наприклад, жоден із професійних гравців-чоловіків не погодився б грати, отримуючи ті ж кошти, за які це роблять жінки. Також, як би парадоксально це не звучало, у жіночому футболі набагато жорстокіша і травматичніша гра.

Юлія Христюк: «Як би парадоксально це не звучало, у жіночому футболі набагато жорстокіша і травматичніша гра»

Тепер Ви граєте за команду Old Dominion University. Де саме Вас помітили і який був процес запрошення в іншу команду США?

– Це був досить складний процес. Влітку 2018 року на сайті асоціації футболу я натрапила на статтю (Американська Національна колегіальна атлетична Асоціація (NCAA – National Collegiate Athletic Association) продовжує проект для молодих, талановитих українських футболісток). Вони вирішили обирати одну українську гравчиню кожні декілька років і допомагати їй вступити до університету Сполучених Штатів Америки. Адже за океаном жіночий футбол популярніший, ніж чоловічий і рівень студентського спорту просто неймовірний.

Жоден із професійних гравців-чоловіків не погодився б грати, отримуючи ті ж кошти, за які це роблять жінки

– Цей проєкт складався з багатьох кроків. Спочатку мені потрібно було створити відео футбольних моментів з моєю участю, яке потім батько Ніколь поширив серед тренерів найсильнішої ліги (студентський чемпіонат з жіночого футболу в Америці має три дивізіони, у кожному з яких близько ста команд). Перед тим, як я отримувала пропозиції від команд, я повинна була скласти два тести з англійської мови та математики на англійській, у підготовці до яких мені також допомагала сім‘я Козлових. У результаті я зупинилась на декількох університетах і мала змогу поспілкуватись з тренерами їх команд. Я обрала Old Dominion тому, що мені сподобалась філософія розвитку команди й гравців тренерів, які до того ж є європейцями. Важливу роль у моєму рішенні зіграло географічне розташування кампусу й академічний рівень школи.

Юлія Христюк: «Як би парадоксально це не звучало, у жіночому футболі набагато жорстокіша і травматичніша гра»

Чи легко було змінювати оточення і місце проживання? Наскільки швидко Ви звикли до нових умов?

– У 17 років залишити дім, своїх рідних і друзів за океаном було складним рішенням. Перший тиждень в США був найважчим. Англійська, зміна раціону, фізично важчі тренування та інший часовий пояс. Проте, зараз я вже два місяці тут і можу сказати, що на сто відсотків звикла. У цьому мені допомогла підтримка рідних і теплий прийом від команди.

Чи навчаєтесь там? Якщо так, чи подобається програма навчання США?

– Як я вже сказала раніше, виступаю за університет, у якому ж безкоштовно навчаюсь. Програма навчання США сильно відрізняється від нашої. Початок навчання через пандемію був перенесений на січень цього року, тому наразі у нас перший семестр, де всі пари загальні (два різних курси з англійської, математика і курс мистецтва). У США більшість підлітків йдуть до університету не знаючи, що вони хочуть вивчати. Будь-який студент має змогу обрати свою спеціальність протягом першого року, та змінити її, якщо потрібно перед початком другого року навчання. Тому, поки я не вирішила, у якій сфері хочу продовжувати свою освіту.

Джерело: Вінницький інформаційний портал – VeжА

 

Читайте також: