Юлія Якушева: «У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність»

26 Вересня, 2021, 10:00

Вінницька волейбольна команда «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ» вже стала володарем Кубку на VII Всеукраїнському турнірі з волейболу у Тернополі. Статус гравців суперліги та здобутий Кубок – це лише початок успішного спортивного шляху. Інформаційна Вінниччина поспілкувалась з головною тренеркою жіночої волейбольної команди медичного університету Юлією Якушевою і дізналась про сьогодення вінницького жіночого волейболу.

Як зароджувалась ідея створення вашої команди?

– Наступного року нашій команді буде 30 років. Тоді, у далекому 1992 році, ми разом із моєю рідною сестрою Оленою Буртовою почали працювати над цим. До речі, вона є другою тренеркою нашої волейбольної команди. Насправді, я «хворію» цим, грала у волейбол дуже довго. Грала як за кордоном, так і в Україні. І вирішила підняти волейбол також й у Вінниці. Я переживаю за все та живу цим, і вся моя сім’я розуміє, що потрібно йти зі мною у цьому руслі. Моя донька також займається волейболом.

Юлія Якушева: «У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність»

Вона грає у вашій команді? Розкажіть детальніше про учасниць команди?

Моя донька Валерія Якушева – лідер та капітан команди. Крім того, вона входить до збірної юніорської команди U-19, де я також є тренером. Загалом в нашій команді три волейболістки входять до збірної U-17. Склад нашої команди досить молодий. І 70 відсотків спортсменок з Вінницької області, а найбільше – з калинівської ДЮСШ «Авангард».

Часто змінювався склад команди?

– Щороку! Ви уявляєте, щороку! І лише зараз другий рік поспіль грають ті самі дівчата. У нас майже щодня тренування, і це важка праця. Часто приходили дівчата, які рік пограють, ти вже з них щось зліпиш, а їх переманюють інші команди, тому що там дають більше грошей. На жаль, і такі історії бувають.

Є секрети, які можуть покращити власні навички у волейболі?

– Головні секрети – це характер та бажання працювати! Ось найважливіше. Якщо є бажання, характер та бійцівські якості, людина досягне всього!

Яких речей не вистачає для успішного розвитку команди?

– Це повноцінні збори, медичне забезпечення, фармакологія та багато чого іншого. Але якби я сама це не проходила, то не знала б, що можна і без цих речей перемагати. Для цього потрібно мати велике бажання працювати і показувати гарні результати. Звісно, зараз час інший і те, що ми у свої роки могли зробити, нове покоління не зможе витримати. Тому і потрібна фармакологія та інші важливі речі.

Юлія Якушева: «У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність»

За тридцять років команда пережила багато складних моментів та цікавих подій. Розкажіть про труднощі, які виникали?

– Напевно, найпроблемніша тема – це фінансування. Спочатку, ще у 1992 році, нашими спонсорами була будівельна компанія «Південний Буг», потім – педагогічний університет, «Кряж», і останнім був «Білозгар». А в цьому році нам допомагає торгова марка «ДоброДій» (добриво). Чесно кажучи, коли «Білозгар» припинив своє спонсорство, я вже думала, що наша команда розпадеться. Я нею живу, і грошей на ній не заробляю. Звісно хотілось, але це вже таке. Хоч мені й пропонували тренувати інші команди, проте відмовилась.

– Щодо фінансування команди я зверталась до багатьох людей. У Вінницькій обласній раді порадили звернутися до директора Школи Вищої Спортивної Майстерності Андрія Корнійчука. Андрій Володимирович подав нам руку допомоги та дав гроші на збори. І якби не він, навіть не знаю, чи була б зараз ця команда. Також я звернулась до голови Вінницької територіальної організації спортивного товариства «Колос» Сергія Татусяка, який допоміг провести повноцінні збори в місті Скадовськ Херсонської області. Вони для нас важливі, тому що торік саме після зборів ми виграли і потрапили до суперліги. Цього року завдяки Сергію Пилиповичу у нас було 11 днів зборів в шикарних умовах: спортзал, пісок, море. Він допоміг знайти для нас і теперішнього спонсора – торгову марку «ДоброДій» (добриво), за що ми йому дуже вдячні. Генеральний спонсор Василь Мельникович – з Києва, і ще – Олександр Суворов з Вінниці. Тому вважаю Сергія Пилиповича хрещеним батьком команди. Хоча знаю, що йому ніяких регалій не потрібно, проте завдяки йому нам вдалось зберегти команду та знайти чудових людей. А Андрій Корнійчук – перший, хто дав ковток повітря для всієї команди.

Юлія Якушева: «У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність»

А як пішли фінансові справи зараз?

– Наразі завдяки Василю Степановичу команда заплатила внесок Федерації волейболу України. Насправді, там дуже великі кошти потрібні. Нам закупили форму і все необхідне для розвитку команди. Маємо надію на подальшу ефективну співпрацю, бо маємо великі плани.

Які цілі поставили перед собою?

– Цьогоріч плануємо закріпитись в суперлізі. А у майбутньому, можливо, гратимемо й у Єврокубках.

Що покращуєте під час тренувань?

– У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність. Та для того, аби вони не хвилювались, граємо у контрольні ігри. За нашими дівчатами всі фахівці великого волейболу спостерігають та хочуть їх до себе в команду. На сьогоднішній день ми зібрали, дійсно, дуже хорошу команду.

Юлія Якушева: «У нас молоді дівчата, вони щодня відточують свою майстерність»

Які труднощі виникають під час змагань у дівчат?

– Здебільшого, це звичайний мандраж. Звісно, таке хвилювання виникає через брак досвіду, невпевненості, незнання, як обіграти противника. Також впливає і психологічний стан, тому тренерський штаб намагається розвивати у дівчат стійкість та впевненість на змаганнях.

До яких змагань зараз готуєтесь?

– Готуємось до першого туру чемпіонату України. Третій тур ми приймаємо у Вінниці, якщо нам дозволять, тому що по регламенту є деякі недопрацьовані нюанси по спортзалу. Обов’язково повинна бути відео трансляція з коментарем, де нас показуватимуть на «Х-спорті» – це умова Федерації волейболу України. З новим спонсором та небайдужими людьми, які нам у всьому допомагають, ми досягнемо неймовірних вершин!

 

Читайте також: