Брейкінг – олімпійський вид спорту

21 Грудня, 2020, 6:59

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) затвердив програму Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. В якості додаткових видів були включені: брейк-данс, скейтбординг, скелелазіння і серфінг, які повинні дебютувати на перенесених Іграх в Токіо. Для багатьох атлетів це відкриває нові можливості.

У жовтні 2018 року брейк-данс уперше увійшов у програму юнацьких олімпійських ігор, що відбулися у Буенос-Айресі. Для участі в змаганнях було відібрано 12 хлопців та 12 дівчат з усього світу. 25 червня 2019 року МОК попередньо включив брейк-данс до програми літніх олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Судді оцінюватимуть техніку, креативність і манеру виконання учасників.

Хоча більшість представників спільноти брейк-дансу вітали включення танцю в олімпійську програму, деякі представники стилю висловили побоювання щодо того, що його культура і автентичність загубляться на настільки масштабному майданчику. Засновники брейкінгу прогнозують підвищення зацікавленості широкого кола молоді, інтерес глядачів до Олімпійських ігор у зв’язку включенням його до олімпійської програми. Виглядає брейк-данс цікаво, дуже захоплює. Найвища динаміка, неймовірні акробатичні трюки, техніку виконання яких, навіть на повторі розібрати складно. Ще кілька десятків років тому, це здавалося несерйозним хобі і таке захоплення дітей викликало здивування, а тепер – це олімпійський вид спорту. Через підвищену уваги до нього молодіжної аудиторії цілком може пройти не одні Олімпійські ігри. Український брейкінг досить потужно представлений на світовій арені. Останні роки наші співвітчизники перемагають на більшості престижних світових батлах та фестивалях.

Юрій Зелений – один із засновників цього виду спорту на Вінниччині. Саме він ще наприкінці 90-х розпочав популяризацію цієї урбан-культури. У 2000 році заснував команду «City Jam», з якою приймав участь та займав призові місця у фестивалях і батлах міжнародного та всеукраїнського рівнів. З 2018 року почав викладати брейкінг у клубі «3z dance studio», м.Вінниця. Вихованці клубу регулярно завойовують призові місця в дитячих та дорослих вікових категоріях на чемпіонатах та конкурсах по всій країні.

На разі, учні категорії «профі» готуються до змагань «Joint&Jam», які попередньо мають відбутися в січні у м.Києві, на яких визначатимуть претендентів на участь у чемпіонаті світу у Данії, переможці якого і здобудуть путівки на участь в Юнацькій Олімпіаді 2022 року та Олімпійських іграх 2024 року.

Керівник клубу «3z dance studio», Іван Дунаєвський – учасник та півфіналіст шоу «Майдан’s», суддя чемпіонатів світу, чемпіонатів Європи, національних чемпіонатів з хіп-хоп танцю у Лас-Вегасі, хореограф-постановних танцювальних шоу українських поп-виконавців, танцювальний тренер ТБ-шоу «Зважені і щастиві» першим у Вінниці почав вивчати хіп-хоп культуру в США, складовою якої і є брейк-данс, зауважив, що в зв’язку з прийняттям рішення про включення брейкінгу в олімпійську програму, перспективи стрімкого розвитку цього виду спорту на Вінниччині та Україні в цілому, дуже великі, особливо за ймовірної державної підтримки.

За інформацією управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА

Читайте також: