Де у Вінниці готують чемпіонів

27 Жовтня, 2021, 15:21

У Вінниці нині функціонують 17 спортшкіл, де заняття безкоштовні. Батькам лише іноді доводиться витрачатися на закупівлю спортивної форми, інвентарю і поїздки на змагання. Для прикладу візьмемо обласну ДЮСШ «Колос», де культивуються сім видів спорту. Серед «колосівських» наставників є заслужений тренер України із греко-римської боротьби Олександр Кулібаба, тренер вищої категорії із велоспорту Олександр Волинець, тренер вищої категорії із тхеквондо Сергій Кіпоренко, тренер першої категорії із самбо і дзюдо Юрій Осіпян.

У ДЮСШ «Колос» функціонують відділення велоспорту, греко-римської боротьби, самбо, дзюдо, тхеквондо, важкої атлетики, пауерліфтингу. Адміністративне приміщення і основна тренувальна база школи розташовані по вул. Генерала. Арабея. Тут є велобаза, зали важкої атлетики і боротьби.

— Інші бази (для самбо, дзюдо і тхеквондо) беремо в оренду. Незабаром переходимо до залу тхеквондо на Київській, в районі «Набережного кварталу». Наша орендована зала дзюдо і самбо діє на картографічній фабриці. Ще плануємо на базі «Колосу» облаштувати медико-відновлювальний центр для наших вихованців, — розповів її директор, тренер вищої категорії із пауерліфтингу Вадим Мохник.

Вінницька спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з легкої атлетики – справжня кузня майстрів. Достатньо сказати, що тут підготували олімпійську чемпіонку із легкоатлетичного багатоборства Наталію Добринську.

Де у Вінниці готують чемпіонів

– Запрошуємо на тренування дітей від 7-8 років і старше (шкільного віку). Вони проходять відбір, адже спортивна школа має демонструвати певні показники. Маємо спеціалізації – біг на короткі, середні і довгі дистанції, із бар’єрами; стрибки в довжину, висоту, із жердиною; штовхання ядра; метання списку і диску; багатоборство, – каже директор СДЮСШОР з легкої атлетики Валерій Швець.

Останнім часом популярність шахів на планеті стрімко зростає. На це значною мірою вплинув минулорічний міні-серіал «Хід королеви» із Анею Тейлор-Джой у головній ролі. Справжнєю кузнею майстрів і гросмейстерів у Вінниці є міська дитячо-юнацька спортивна школа № 6. Із першого вересня у ній розпочинається набір на відділення шахів і шашок.
Директор МДЮСШ № 6, міжнародний майстер із шахів Микола Боднар розповів, що з вересня новачків набиратимуть вісім тренерів. Є різні думки, із якого віку дітей варто записувати на тренування з інтелектуальних видів спорту.

— На мою думку, ідеальний вік для початку занять шахами і шашками – це п’ять років. Буває, що приводять дитину і чотири чи 3,5 роки, це також нормально. Чи раніше – тим краще! Можна починати займатися шахами і шість чи сім років. А ось вісім років – це вже трохи запізно, — вважає Микола Боднар.

Де у Вінниці готують чемпіонів

Записати дитину до секції не складе труднощів. Але як не помилитися? Адже, окрім фізичної підготовки, малюк має отримувати від спорту ще й задоволення. Тому батьки повинні поцікавитися у майбутнього чемпіона, яким видом він хотів би займатися. Якщо дитина, проходивши кілька місяців, відмовляється продовжувати заняття, не дорікайте. Краще з’ясуйте причини. Можливо, у малюка не склалися стосунки всередині групи.

Не варто реалізовувати амбіції через дитину. Якщо дівчинка мріє стати балериною, навряд чи її захоплять заняття боксом або ушу. Потрібно, щоб вид, яким дитина буде займатися, відповідав її характеру. Важливу роль відіграє особистість тренера, а також розуміння мети занять у секції. Не забувайте: особистий приклад завжди був найкращим способом навчання. Якщо батьки приділяють час заняттям спортом, то і дитина залюбки тренуватиметься.

Командна гра відмінно підійде для малюків із “моторчиком”. Допоможе знайти спільну мову з однолітками, стати більш відкритими. Командні види спорту – волейбол, футбол, теніс, хокей, баскетбол тощо. У них завжди багато руху, спілкування і веселощів.

Де у Вінниці готують чемпіонів

Старший тренер Вінницької спортшколи з баскетболу Микола Здирка розповідав, що записуватися на його вид спорту ніколи не пізно. Набір триває цілий рік, хоча переважно – у вересні.

— Якщо почати в 14 – 15 років, то високого рівня досягти надто складно. У інституті нас вчили, що краще починати займатися баскетболом в 11 – 12 років. Для нинішніх реалій це пізно. Варто починати з першого-другого класу, коли діти можуть докинути м’яча до кільця і почати його вести, — розповів Микола Здирка.

Гімнастика є відправною точкою на шляху до занять іншими видами спорту. Гарна постава, координація, зміцнені м’язи, грація і стрункість – ось результати старанних тренувань. Спортивні танці та аеробіка – заняття для душі і найбезпечніший спосіб прищепити дитині любов до здорового способу життя. Фігурне катання – один з найбільш захоплюючих і красивих видів. Але не варто забувати й про те, що це дуже травматичний спорт, який вимагає концентрації та наполегливості. Фігурне катання розвиває координацію рухів, грацію.

У секції карате, дзюдо та ушу можна сміливо записувати як хлопчиків, так і дівчаток. Навчитися постояти за себе ніколи не буде зайвим. У таких видах спорту відмінно розвиваються м’язова маса, координація і реакція.

Де у Вінниці готують чемпіонів

Такі види спорту, як плавання, підходять всім. Навіть найменші, ледь навчившись ходити, можуть вчитися плавати з надувним колом у басейні. Обираючи водну стихію, батьки можуть бути впевнені, що у дитини не буде проблем з диханням і поставою.

Щоб визначитися із видом спорту, слід звернути увагу протипоказання. Малюка із хронічними захворюваннями не варто віддавати до секцій боксу, хокею, карате. Теніс протипоказаний дітям із плоскостопістю, короткозорістю, виразковою хворобою. Заняття футболом і баскетболом можуть відвідувати діти із вадами серця, цукровим діабетом, але при цьому навантаження варто скоротити до 50-60 % від норми. Від фігурного катання варто відмовитися тим, хто страждає високим ступенем короткозорості, а також хворобами легень і плеври. Якщо у дитини сколіоз або проблеми із серцево-судинною системою, заняття аеробікою і гімнастикою краще обмежити.

Читайте також: