Короткий вік олімпійської чемпіонки з Піщанки

30 Січня, 2022, 15:01

Січень став місяцем життя і смерті для заслуженого майстра спорту з греблі на байдарці Юлії Рябчинської. Майбутня олімпійська переможниця народилася 1947 році у райцентрі Піщанка, в багатодітній сім’ї. З дитинства працювала на ланах, там же закінчила школу. В атестаті мала дві трійки – одну з них з фізичного виховання.

(без назви)

Дівчина мріяла потрапити до естрадно-циркового училища, але туди її не прийняли. Влаштувалась на курси медичних сестер в обласному центрі. Там вперше побачила веслування і зацікавилась даним видом спорту. Завдяки наполегливості та відмінним фізичним якостям за короткий час стала майстром спорту.

На заваді подолянці не стало навіть те, що вона майже не вміла плавати. Цей факт вона приховувала як від тренера, так і від товаришів по команді

Обраний шлях привів Юлію Рябчинську до золотої нагороди Олімпіади в Мюнхені. Це трапилося у вересні 1972 року. Виступаючи за збірну Радянського Союзу, вона здобула «золото» в перегонах байдарок на 500 метрів.

(без назви)

13 січня наступного року спортсменка загинула. Під час тренувального збору на грузинському озері Палеостомі упала у холодну воду і померла від переохолодження. Поховали Юлію Рябчинську у рідній Піщанці.

Читайте також: