Олександр Подлужняк: «Роботу із жіночим колективом на майданчику порівнюють з перебуванням людини у клітці із левами»

10 Грудня, 2020, 12:40

“Блискавки” – вінницька жіноча баскетбольна команда, виступає серед еліти вітчизняного жіночого баскетболу. Шостий рік з командою працює Олександр Подлужняк, який минулого року очолював національну збірну Ю-18 на континентальному чемпіонаті. Наразі, подолянки посідають передостанню сходинку у вищому дивізіоні країни. Втім, минулими вихідними вони продемонстрували характер і перемогли на своєму майданчику сусідок по турнірній таюлиці – БК “Рівне” (55:54). Друга зустріч виявилася менш вдалою для господарок – 48:72. Цими ж вихідними “блискавки” приймають одного з лідерів першості – столичний “Баскет”. Користуючись ігровим “антрактом” редакція “Вінницької Арени” поставила кілька запитань наставнику вінницької команди.

– Чим відрізняється жіночий баскетбол від чоловічого?

– Насамперед, боротьбою характерів. Це максимальні психологічна самовіддача та напруження. Не дарма роботу із жіночим колективом на майданчику не рідко порівнюють з перебуванням людини у клітці із левами. В решті все схоже: баскетбол це розумна, динамічна, системна гра.

– Цьогорічний старт в чемпіонаті складно назвати вдалим – чи має значення в сучасному етапі функціонування команди досягнення результату?

– Досягнення результату ніхто ніколи не скасовував. Та й в подальшому відрізку марафону уся боротьба іще попереду. Сам ж результат, повторюся, також залежить від розумних і правильних тренувань. Водночас, його запорукою залишається і злагоджена взаємодія інших учасників процесу.

– Ви очолювали нашу жіночу збірну у категорії Ю-18 на чемпіонаті Європи у Македонії – з якими викликами довелося стикнутися?

– Ми сильно відстали технічно – це зумовлено підходами у вихованні з боку профільних шкіл. Згоден, що атакувальний, динамічний баскетбол, бажання домінувати на кожній ділянці майданчику мають значення. Але сьогодні спостерігаємо і за іншими трендами. Їх вдало культивують і ті, хто ще декілька років тому в баскетбол по серйозному не грав – ті ж таки датчанки та фінки.

Спілкувався Володимир Бабков

Читайте також: