В’ячеслав Войтенко – радянський рекордсмен та ентузіаст ветеранського спорту

1 Квітня, 2021, 16:56

Сьогодні, першого квітня, відзначає ювілей В’ячеслав Володимирович Войтенко, людина яка пронесла спорт через усе життя.

Народився ювіляр у російському місті Ярославль, в родині військового. З  1958 по 1962 роки навчався у Вінницькому педагогічному інституті ім. М. Островського на факультеті фізичного виховання.

У далекому 1961 році  В’ ячеслав Войтенко повторив рекорд СРСР з бігу на 100 метрів (10.3). Першого січня наступного року в спортивній пресі були відзначені світові та континентальні рекордсмени. Серед них опинився і наш герой.

Було багато різних перемог … У 1961 році – Чемпіонат Спартакіади профспілки СРСР 4 по 100 метрів в Москві, де була здобута перемога. В 1963 році – чемпіонат СРСР в спринті у Ленінграді, де вінницький легкоатлет також тріумфував.

Після закінчення педагогічного інституту молодий спортсмен перейшов на тренерську роботу. Працював старшим викладачем спортивної кафедри Вінницького медичного інституту імені М.І.Пирогова. Підготував кількох майстрів спорту.

Після шістдесяти років  В’ячеслав Володимирович захопився ветеранським спортом, яким займається до цього часу. Їздить на  спортивні заходи,звідки повертається з нагородами. Зокрема, у 2008 році на Чемпіонаті Європи в Любляні (Словенія) він став фіналістом. Зараз готується до ветеранських змагань у віці 80 + і щоб разом із сином Сергієм пробігти на одній біговій доріжці.

 

 

Читайте також: