Аліна Новинюк:  «З тридцяти шести золотих нагород тридцять три ми здобули завдяки класному  виконанню технік»

22 Березня, 2021, 9:12

Сімдесят нагород виборола збірна команда Вінницької області на чемпіонаті України з тхеквондо у Харкові. В активі подолян 36 золотих, 15 срібних та 19 бронзових медалей і перше командне місце у розділі пумсе. Докладніше про виступ наших земляків розповіла «Вінницькій Арені» очільниця обласного осередку Тхеквондо-ВТФ Аліна Новинюк.

– На чемпіонаті від Вінниччини виступало 49 спортсменів. Нагород виявилося більше ніж учасників. Як це пояснити?

Дійсно так.  Проте основний масив нагород нам принесли виступи у розділі пумсе (виконання технічних комплексів – ред). Зокрема, з тридцяти шести золотих нагород тридцять три ми здобули завдяки класному виконанню технік. А там мали місце як індивідуальні виступи так і робота в парах або тріо. Як результат, маємо такий щедрий врожай нагород.

– Пумсе – популярний розділ тхеквондо? Адже бойові мистецтва у масовій свідомості сприймаються, перш за все, як безкомпромісні двобої.

Відразу скажу, що і у керугі (поєдинки-ред) ми теж не пасли задніх. Три золота, п’ять бронз і четверте командне місце. Це при тому, що на чемпіонат приїхала майже тисяча спортсменів. Рахую, що це дуже непоганий результат. Справа в тому, що не всі спортсмени через свої антропологічні дані можуть успішно конкурувати з суперниками, а відтак виконання технік це те що дає їм змогу реалізувати себе в тхеквондо.  Тому і робимо такий акцент на даному напрямку і отримуємо відповідні результати.

– Чи має збірна команда області базовий клуб?

Найбільше представництво у складі збірної мав клуб «Сенсей» – двадцять спортсменів. Були хлопці і дівчата з клубів «Акула» та «Red Sun», вінницької спортшколи №2, з Погребища і Тиврова. У Тиврові секція тхеквондо працює у структурі місцевого осередку «Колос».  Можу сказати, що всі молодці. Усі без виключення  команди серйозно підійшли до чемпіонату. Наприклад, нашими переможцями  у керугі виявилися Ярослав Вечирко із спортклубу «Акула», мій вихованець із «Сенсею» Роман Соловей та Анна Рожок, яка представляє «Red Sun».

– Гадаю, тхеквондисти Вінниччини не збираються зупинятися на досягнутому?

У другій половині квітня новий чемпіонат України. На цей раз серед кадетів, юніорів і молоді. Вже готуємося до нового старту. Є у нас претенденти на виступ у складі національної збірної, але для підготовки дорослих спортсменів-професіоналів потрібен інший технічний рівень, а відтак і фінансування.

 

Читайте також: