,

Баскетболіст Суперліги дав майстер-клас юнацькій збірній Вінниччини

29 Липня, 2020, 13:59

 

 

 

На базі Барської РДЮСШ «Колос» до другого серпня триватиме навчально-тренувальний збір 20 кращих баскетболістів Вінниччини 2008-2009 р.н. Це представники Калинівки, Тиврова, Козятину, Липовця, Вінниці і Бару.

Вперше за роки Незалежності

Діти займаються у сучасному спортзалі, мешкають на базі спортшколи,  поруч харчуються. Збори організувало управління з фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації.

Тренувальні заняття проводять головний тренер збірної області Ігор Голодюк (Бар), Дмитро Кучевський (Калинівка) і Роман Вечеря (Липовець). Допомагає й голова обласної федерації баскетболу Сергій Дусь.

– Такі збори на Вінниччині відбуваються вперше за всю історію Незалежної України. У них беруть участь талановиті спортсмени, які складатимуть збірну області 2008-2009 р.н. Сподіваємося, що вони прославлятимуть регіон у всеукраїнських змаганнях., – сказав Сергій Дусь.

– Половина учасників зборів – місцеві спортсмени, інші – приїжджі. Проводимо для них дворазові тренування. Такі заняття сприяють покращенню майстерності, – зазначив Ігор Голодюк.

Ефектні слем-данки

28 липня у тренуванні збірної області взяв участь вихованець вінницького баскетболу Максим Сандул, який виступав за різні клуби вітчизняної Суперліги, Іспанії, Польщі та національну збірну України. Зараз він є гравцем суперлігового БК «Тернопіль».

Відомий баскетболіст поспілкувався із дітьми та пограв і ними в тренувальному поєдинку. Максим Сандул вражав глядачів, партнерів і опонентів технічними діями: вдалими проходами, влучними довгими передачами і особливо ефектними слем-данками (кидками в кільце зверху).

12-річному Артему Поліщуку в першу чергу сподобалося, як Максим Сандул виконує слем-данки.

– Вразив його величезний зріст. Я також мрію грати в українській Суперлізі та за кордоном. Для цього ретельно тренуюся – займаюся баскетболом щодня! – сказав хлопець.

Раніше давав майстер-класи лише в Іспанії і Польщі

Після гри зірковий баскетболіст подарував всім 20 членам збірної області свої ігрові майки різних команд – БК «Київ», «Будівельника», «Київ-баскета», національної збірної України та закордонних клубів. Також діти отримали подарунки відділення НОК України у Вінницькій області.

–В Україні такий майстер-клас я провів вперше. А ось в клубах Іспанії та Польщі, за які виступав, це робив неодноразово. Юні вінницькі баскетболісти талановиті і мають шанси вирости до рівня майстрів, якщо наполегливо працюватимуться,  – каже Максим Сандул.

Гравцю Суперліги сподобалася тренувальна база у Барі. Каже, що вона одна із кращих в Україні. Адже тут є, серед іншого, власні сучасний тренажерний зал, столова та створені умови для проживання спортсменів.

Виховали призерів Паралімпіад і Європейських ігор

Директор Барської ДЮСШ «Колос» Олег Голодюк нагадав, що його навчальному закладу є чим пишатися. Тут виховали десятки висококваліфікованих спортсменів. В першу чергу серед них – баскетболісти. Це, приміром, переможець Всесоюзної спартакіади школярів Микола Галайдюк, бронзова призерка чемпіонату Європи серед кадеток Яна Шкарпета, срібна призерка Європейських ігор Вікторія Пазюк.

Займалися у Барі колишні тренер збірної СРСР із волейболу Ігор Філіштинський, футболіст «Спарти» (Прага, Чехія) Руслан Любарський, учасниця двох Паралімпіад і чемпіонка світу із біатлону Ірина Буй, срібні призери Паралімпіади із біатлону Олександр Казік і Сергій Кучерявий.

Сергій

 

Читайте також: