Дайджест спортивних новин Вінниччини

17 Січня, 2022, 18:47

ПАРАЛІМПІЙЦІ. Три нагороди принесли в скарбничку національної збірної представники Вінницької області на чемпіонаті світу з лижних гонок і біатлону серед спортсменів з фізичними обмеженнями, який нині тривають у норвезькому Ліллегаммері.

Ірина Буй стала срібною призеркою у класі стоячи на середній дистанції десять кілометрів. Григорій Вовчинський і Олександр Казік посіли треті місця. Про це повідомляє обласне управління спорту та рухової активності з посиланням на регіональний центр «Інваспорт».

ШАХИ. 19-річний вихованець вінницької шахової школи  Віктор Матвіїшен став срібним призером на Панамериканському чемпіонаті серед вишів у складі команди Техаського технічного університету. Віктор, граючи на третій дошці, набрав – 5,5 очок і продемонстрував другий індивідуальний показник на турнірі. Також друге місце на даних змаганнях посів ще один українець – Павло Воронцов. Він набрав 5 очок із шести можливих на другій дошці.

ШАШКИ. Голова федерації шашок Вінницької області Андрій Щербатюк посів перше місце і здобув головний Кубок у категорії «Top Masters» на чемпіонат південної Флориди з пул-чекерсу. Правила цього екзотичного різновиду шашкової гри схожі на бразильські шашки, за винятком відсутності правила взяття більшості.

В той же час у Вінниці відбулися обласні змагання з шашок – 64 серед школярів і студентів. У них взяли участь п’ятдесят гравців з Вінниці Калинівки та Хмільника.

БАСКЕТБОЛ. «Вінницькі Зубри» здобули дві перемоги на домашньому майданчику у матчах з БК «Тернопіль-2». Перша гра завершилась з рахунком 90:84 на користь господарів. У другий день вінничани виграли – 78:75. «Зубри» виступають у першій лізі національної першості і посідають третє місце у зональній групі «Поділля».

ВОЛЕЙБОЛ.  На відміну від баскетболістів клуб «МХП-Вінниця» зазнає чергових невдач у Суперлізі. П’ятнадцятого січня подоляни поступилися команді «Епіцентр Подоляни» (Городок, Хмельницька область) – 1:3 (25:27, 16:25, 25:20, 20:25). Наступного дня «Вінниця» зазнала поразки від львівського «Баркому» – 0:3 (16:25, 17:25, 12:25).

Обидві зустрічі відбулися в рамках восьмого туру регулярного чемпіонату. Вінничани продовжують перебувати на сьомому місці серед восьми команд вищого дивізіону країни

СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ. У місті Олешки (Херсонська область) відбувся чемпіонат України, на якому вінничани здобули дванадцять нагород різного ґатунку, а саме числі чотири золоті, п’ять срібних і три бронзові медалі. На вищі сходинки п’єдесталу пошани піднялися Олександр Марчук та Гліб Козловський.

ЄДИНОБОРСТВА. Цими ж днями обласний центр приймав регіональну першість з сумо серед дорослих спортсменів. За підсумками змагань сформовано збірну команду Вінниччини. У змаганнях взяли участь 69 спортсменів, які представляли Вінницьку міську спортшколу №5, товариство «Колос» , а також осередок цієї японської боротьби у Бершаді.

ПАУЕРЛІФТИНГ. Вихідними Вінниця приймала чемпіонат області серед усіх вікових груп. В змаганнях взяли участь 56 атлетів. Перше місце посіли спортсмени з обласного центру, друге місце за командою Немирова, на третьому – Бар.

ЄДИНОБОРСТВА. У неділю, 16 січня, на базі вінницького спортклубу «Ратібор» відбувся чемпіонат області з самбо серед юнаків та дівчат. За підсумками змагань сформовано збірну команду області для участі у змаганнях республіканського рівня.