До Святої Лаври на велосипеді. Відбувся 13-й велопобіг «Вінниця-Почаїв»

14 Липня, 2020, 8:07

11 липня ц.р. о 9.00 за Хмільником в районі «Сталінської траси» дорогою на Любар зібралися ветерани–велогони Вінниччини. Це 10 представників з Вінниці, Літина і Хмільника у тринадцятий раз стартувати на своїх двоколісних «конях» до Почаївської Лаври.

Свято-Успенська Почаївська Лавра – найбільший монастир Української православної церкви, розташований на Західній Україні в Тернопільській області, в містечку Почаїв.
Дистанція велопробігу склала більше 220 км., яку група долала із середньою швидкістю 25 км. на годину. В день старту стояла неймовіра спека до 40 градусів, але хлопці стійко долали дистанцію під палючим сонцем. Та за 1 км. до фінішу почали згущуватися темні хмари з блискавками, а вже перед Почаєвом хлинув сильний дощ, влаштувавши хлопцям прохолодний небесний душ.

Засновник велопробігу – Олександр Романко, мешканець села Війтівці (в минулому Жданівка), випускник Хмільницької районної ДЮСШ.
Вся група успішно здолала дистанцію велопробігу. В її складі 76-річний майстер спорту СРСР з велоспорту Віталій Присяжнюк, найстарший з учасників, а наймолодший – 28-річний Дмитро Сивак, інші у віці 40-65 років. Серед них постійний учасник всіх перегонів Володимир Іващук – майстер спорту СРСР.

Весь велопробіг групу супроводжував ведучий, як його називали «Маршал перегону» Григорій Іванович Яремко, в минулому військовий льотчик, який не зважаючи на тяжку травму хребта під час катапультування з літака, підтримує гарну фізичну форму.
Велику допомогу у підготовці і проведенні заходу надала династія Ліснюків – батько Павло Іванович і його син Ігор, 46-річний учасник пробігу.

На другий день, після відпочинку і ночівлі у затишній оселі господарки пані Любові, вся група відвідала святі місця Почаївської Лаври.

Під час всього велопробігу, не рахуючи двох проколів камер, все пройшло без пригод. Всі учасники, трохи стомлені, але задоволені мандрівкою і відвідуванням святинь Почаївської Лаври, повернулись у свої домівки, отримавши життєвий заряд на наступний рік.

Спортивний літописець Георгій Самков

Читайте також: