Експерт «Вінницької арени» ділиться досвідом щодо загартування дітей

19 Січня, 2021, 10:08

Із нагоди Водохреща експерт «Вінницької арени» Борис Максимчук ділиться досвідом щодо загартування дітей.

Експерт «Вінницької арени» ділиться досвідом щодо загартування дітей

ВЛАСНИЙ ДОСВІД

Загартовуємо трьох своїх дітей з перших хвилин народження! Як, напевно, знаєте мої діти народжені в домашніх умовах, пологи у воді. Так ось, через декілька хвилин після народження, всі мої діти були облиті холодною водою з холодильника. Далі загартовуємо хоча б раз на тиждень, після ванни або сауни обливаємо їх холодною водою. Так продовжується до року або півтора. Поки дитина не скаже “НІ”.В цей період не наполягаємо, щоб не відбити бажання. Але дитина постійно присутня, коли загартовуються батьки, старші діти… Після цього йде перерва 1-2 роки, доки дитина не скаже “ХОЧУ”. Молодший син, якому 3 роки та чотири місяці в цьому році на Хрещення вже другий рік поспіль виявив самостійне бажання купатися.

Наша сім’я загартовується як мінімум один раз на тиждень. Ми ходимо в сауну біля Зачарованого озера, де всі й купаємося взимку та обливаємося холодною водою влітку вже протягом 10 років. Хоча часто і під час купання у ванній теж обливаємося. Іноді додатково ходимо на Південний Буг. Я особисто роблю зимні запливи з 10 років, дружина з 14 років, мій батько розпочав десь в 35 років, мама в 30 років, діти, як писав з перших хвилин народження.

РЕЗУЛЬТАТИ

В перші два роки діти іноді хворіють. Але поступово починають хворіти рідше, а одужують швидше. Після 3 років практично не хворіють. Але ніколи не збиваємо температури, ніколи не даємо антибіотиків, не робимо щеплення… Таким чином виробляється власний імунітет.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Не потрібно готуватися поступово знижуючи температуру води. Таку методику придумали лікарі, які самі ніколи не купалися. Вона є наче й логічна, але зовсім не вірна. Можна загартовуватися тільки максимально холодною водою. А ось поступовість може бути тільки в локації на тіло, кількості води або/та часу загартовування. Можна розпочати з кистей та стоп, далі передпліччя та гомілки. Потім руки ноги і так далі.

Інший спосіб це почати з ложки холодної води, яку виливати собі на потилицю. Далі збільшувати кількість холодної води. Разом з тим запевняю Вас, що якщо Ви без підготовки стрибнете в ополонку або облиєтеся відром холодної води, то теж нічого поганого не відбудеться.

Підготовка до загартування може бути фізичними вправами, правильним харчуванням, достатнім режимом сну (лягати потрібно о 21.00-22.00 максимум). Така підготовка дуже добре, але не обов’язкова! Обов’язково приклад батьків. Вони повинні розпочати першими. Таким прикладом може бути і наша сім’я.

Дуже добре вперше розпочати загартування після сауни. Хоча сама сауна це вже теж загартування. Так як загартований організм це той, який може витримати, як максимально низьку температуру, так і максимально високу!

Якщо Ви хочете долучити Вашу сім’ю  до загартування, звертайтеся будь-ласка, все допоможу! Маю в цьому великий досвід. Будьте здорові та щасливі!

Відео Бориса Максимчука: З молодшим трирічним сином загартовуємося! Макарій купається вчетверте на Хрещення! Другий рік за власним бажанням! В чотири місяці та 1,4 роки він ще не міг про це сказати. Для тих, хто ще сумнівається, ВПЕРЕД!

https://www.facebook.com/maksimchook/videos/2460037310704336

Читайте також: