, ,

Фінансування спорту скоротили більш ніж удвічі. Що з цього приводу кажуть фахівці спортивної галузі Вінниччини дізнавалися журналісти «Вінницької арени».

17 Квітня, 2020, 10:44

Цього тижнядепутати внесли зміни у державний бюджет на 2020 рік. Зміни були внесені через поширення COVID-19, що призвело до економічних проблем.Прийнятий у 2019 році бюджет передбачав фінансування міністерства на суму 4,128 мільярда гривень. Після прийнятих змін фінансування скоротили на 2,3 мільярда гривень.

 

Сергій Чернявський, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА: Наш профільний міністр повідомив, що у другій половині року фінансування поверненться до колишнього рівня. Ці зміни стосуються збірних команд країни, кошти на фінансування котрих направляються з держбюджету. На нашу діяльність рішення Ради не вплинуло, адже обласний бюджет ухвалено до кінця року. На потреби спорту та фізичної культури у ньому закладено майже 100 мільйонів гривень.

Згідно нового кошторису майже на 800 мільйонів гривень скоротили фінансування розвитку фізкультури та спорту вищих досягнень.

Андрій Корнійчук, директор Школи вищої спортивної майстерності м.Вінниця: У період епідемії з’являються вкрай важливі проблеми які потрібно долати усією країною. Від перерозподілу ресурсів нікуди не дітись. Головне, щоб ці кошти були ефективно використані. Сподіваємося, що після перемоги над коронавірусом все повернеться на свої місця.

На понад 300 мільйонів урізали бюджет на підготовку та участь у змаганнях, зокрема й через скасування Олімпіади-2020. Ігри відбудуться у 2021 році.

Павло Хникін, очільник обласного відділення Національного олімпійського комітету у Вінницькій області: Наша Рада вже давно приймає рішення як їй заманеться. Спорт у нас і так перебуває не в кращому стані. Будь-які скорочення фінансування будуть лише поглиблювати наше відставання від розвинутих країн. Народні обранці мають розуміти, що спортивні перемоги – це імідж країни на міжнародній арені і широкі можливості для їхнього особистого піару.

Віктор Щерба, старший тренер збірної України з кульової стрільби: Причин жалітися та панікувати не бачу. Перше необхідне у нас є. Президентські стипендії отримуємо. Наші представники в олімпійській та параолімпійських збірних, а це Олег Царьков та Олексій Денисюк, продовжують тренувальний процес. Потрібно з розумінням ставитись до цієї ситуації.

Сергій Брушніцький, тренер з паратхеквондо: Мій вихованець Антон Швець виборов путівку на параолімпіаду в Токіо. Ми, звичайно, будемо готуватися в незалежності від змін в бюджеті. Втім, для нашої країни – це звична справа. Збройні сили не отримують потрібен ресурси в дні війни, медицина у період епідемії. Не бачу причин чому власне спорт має бути виключенням.

Найбільше постраждав спорт людей з інвалідністю. З майже 2 мільярдів гривень їм лишили 412 мільйонів.

Дмитро Лукавий, директор Вінницького регіонального центру з фізичної культури та спорту для осіб з інвалідністю «Інваспорт»: Ці зміни нас не торкнулися. Наш кошторис закладено до кінця року. Джерело фінансування – обласний бюджет. Загалом маємо 9 мільйонів 152 тисячі гривень, що на сорок відсотків більше ніж торік. Підсилення фінансування пов’язане з наближенням паралімпіади. У складі національної паралімпійської збірної відразу троє представників нашої області: Мар’яна Шевчук – вона пауерліфтер, Олексій Денисюк та Антон Швець. Види спорту, відповідно, кульова стрільба та паратхеквондо.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт заявив, що коштів які залишились має вистачити на підготовку спортсменів та зарплати тренерам.

Нам надали кошти на зарплати тренерам, закупівлю спортивного інвентарю, екіпіровки. Тобто на сьогодні ми бачимо, що будемо забезпечені після закінчення карантину всім тим, що нам необхідно”, – додав міністр.

Читайте також: