Костянтин Соцков: «По своїм силам розраховували потрапити у п’ятірку найкращих збірних Європи. У кращому разі – до трійки найсильніших»

13 Квітня, 2021, 15:23

Україна перемогла на 99 чемпіонаті Європи з важкої атлетики, який з третього по одинадцяте квітня приймала Москва. На рахунку українців десять золотих, три срібних і чотири бронзових нагороди. Свій внесок у перемогу національної збірної зробили і представники нашої області, зокрема тренер Костянтин Соцков.

– Яким складом збірна поїхала до Москви, чи змогли ми виставити на континентальну першість найсильніших атлетів?

На чемпіонаті я був наставником нашої чоловічої команди. Скажу так, з десяти вагових категорій у нас представники були тільки в шести. У дівчат трохи більше.

– Чому так?

Міністерство спорту відмовилось фінансувати нашу поїздку у Росію через війну на сході. Тому їхали на першість за рахунок федерації, спонсорів і власні кошти.

– Тим більше виступ збірної можна вважати блискучим. Чи був запланований такий результат?

Враховуючи обставини, звичайно ні. По своїм силам розраховували потрапити у п’ятірку найкращих збірних Європи. У кращому разі – до трійки найсильніших, але пішли результати, вони додавали азарту… Ми чоловіки двічі виграли золото, а також дві бронзи. Все інше на рахунку дівчат.

Костантин Соцков: «По своїм силам розраховували потрапити у п’ятірку найкращих збірних Європи. У кращому разі – до трійки найсильніших»

З 17 нагород національної збірної 13 здобула жіноча команда

– У складі збірної виступав вінничанин Руслан Кожакін. Який у нього результат?

Руслан виступав у ваговій категорії 89 кілограмів. На жаль, посів п’яте місце.

– Чому на жаль?

На жаль, тому що був за крок від п’єдесталу. У загальному підсумку йому не вистачило одного кілограму щоб дотягнутися до бронзової нагороди. Вона дісталася росіянину. Та головне, що Руслан продемонстрував готовність на такому рівні боротися за медалі. Йому двадцять шість років. Дуже дисциплінований та вмотивований хлопець (тренери – Костянтин Соцков та Дмитро Бабич-ред).

Костантин Соцков: «По своїм силам розраховували потрапити у п’ятірку найкращих збірних Європи. У кращому разі – до трійки найсильніших»

Руслану Кожакіну до бронзи не вистачило одного кілограму

– Чи маємо інших атлетів міжнародного рівня? Що являє собою важкоатлетичний спорт на Вінниччині?

Минулого року після перерви двадцятип’ятирічної перерви відновили роботу відділення важкої атлетики у  вінницькій школі вищої спортивної майстерності (ШВСМ-ред). Там, до речі, і тренується Руслан. Маємо збірну команду  у складі майже десяти майстрів спорту. З нею виступаємо на турнірах національного рівня. Аби підсилити позиції області на республіканському рівні, запросили дівчину із Запоріжжя Ганну Панову. Вона майстер спорту міжнародного класу. Восени має виступати на молодіжному чемпіонаті Європи. Разом із Русланом вони наші лідери. Нині об’єднуємо зусилля  навколо ШВСМ, активно залучаємо райони. Маємо підтримку з боку спорткомітету Вінниці, обласного спортуправління і, звичайно, очільника нашої обласної федерації Сергія Кармаліти. Зокрема, підготовка і виїзд на першість Європи багато в чому його заслуга та інших небайдужих людей.

Костантин Соцков: «По своїм силам розраховували потрапити у п’ятірку найкращих збірних Європи. У кращому разі – до трійки найсильніших»

Руслан Кожакін в оточенні наставників (зліва направо): Андрія Гендоша, Дмитра Бабича та Костянтина Соцкова

Читайте також: