Микола Боднар: «Проводити турніри у рідних стінах зручно і дешевше»

11 Січня, 2022, 9:00

Новий рік для шахової спільноти Вінниці розпочався відразу з двох форумів всеукраїнського та міжнародного рівнів. З першого по сьоме січня у місті над Бугом тривав дебютний шаховий фестиваль «Вінниця зимова». За два дні обласний центр приймав дев’ятий за рахунком  «Кубок Поділля» – традиційні змагання з швидких шахів. Незмінним місцем проведення шахових баталій стала спеціалізована дитячо-юнацька спортшкола №6. Її директор, заслужений тренер України, гросмейстер Микола Боднар підсумував початок нового сезону.

– «Вінниця зимова» – нове слово у шаховому житті міста. Розкажіть трохи докладніше про даний фестиваль.

– Якщо коротко, то скажу наступний чином: карантинні обмеження не дають змоги їздити на турніри в інші міста, але грати потрібно. В рамках фестивалю провели три невеличкі турніри, в яких взяли участь тридцять вісім шахістів. Наймолодшому з них було вісім років, найстаршому – майстру з Румунії усі сімдесят.

Микола Боднар: «Проводити турніри у рідних стінах зручно і дешевше»

– Фестиваль відразу став міжнародним?

Так, приїхали представники Молдови, Польщі і, навіть, Ісландії. Хоча переважна більшість учасників була, звичайно, з України і безпосередньо з Вінниці

– При такому представництві вінничани мали шанси на призові місця?

– Як я казав, було три турніри. В двох з них саме ми, господарі фестивалю, були переможцями. Так вихованець нашої школи Юрій Штомпель став кращим у турнірі «Б» – серед кандидатів у майстри спорту України. Серед першорозрядників переміг Євген Шафір.

Микола Боднар: «Проводити турніри у рідних стінах зручно і дешевше»

– На «Кубку Поділля» теж домінували господарі?

– Результати цих змагань мене приємно здивували. Було двадцять команд по три гравці в кожній. Дуже сильними виглядали Київ, Одеса та Хмельницький. Втім перше місце залишилося за нашою трійкою у складі Володимира Усатюка, Владислава Ларкіна і Артура Роєнка. Одесити стали другими. Третє ж місце посіла наша юнацька команда.

– Отже, результатами задоволені?

– Так, звичайно. Провели турніри у рідних стінах. Це зручно і дешевше, тим більше зараз особливо нікуди не запрошують. Також в черговий раз підтвердили свою конкурентоздатність на національному рівні.

Спілкувався Артур Колесник – редактор сайту «Вінницька Арена»

 

Читайте також: