На футбольному фестивалі переможених не було

4 Вересня, 2021, 18:48

Третього вересня на стадіоні Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва провели Всеукраїнський фестиваль дівочого футболу. Змагалися футболістки віком не старше десяти років. Організаторами виступили Українська асоціація футболу (УАФ) і Вінницька обласна асоціація футболу за підтримки УЄФА. На старт вийшли збірні Вінницької області, Жмеринського району, Київської, Житомирської, Одеської і Хмельницької областей. На урочистому відкритті були присутні голова Вінницької обласної Асоціації футболу Ігор Гатауллін, заступник начальника відділу жіночого футболу УАФ Руслан Діденко і куратор проєктів УЄФА в Україні Євгеній Столітенко.

– Ми намагаємося активно розвивати жіночий і дівочий футбол в країні. Такі фестивалі, окрім Вінниці, проводимо у Тернополі, Харкові та Кривому Розі. Для дівчат наймолодшого віку, 2011-2012 р.н., всеукраїнські змагання відбуваються вперше. Наша спільна мета – залучати все більше дівчат до занять футболом на постійній основі, – розповів Руслан Діденко.

На футбольному фестивалі переможених не було

– Головна мета сьогоднішнього фестивалю – щоб команди з різних областей отримали позитивні емоції. Тут неважливим є результат. Вінницю для проведення фестивалю обрали не випадково. За останні три роки ми привезли із жіночих Всеукраїнських змагань 11 нагород різного гатунку, – розповів Ігор Гатауллін.

Кожна команда зіграла по три матчі. Переможців не визначали. Але всі учасниці отримали медалі та пам’ятні подарунки від організаторів. Діти та їхні батьки залишилися дуже задоволеними.

На футбольному фестивалі переможених не було

– Суперники сьогодні були важкими, але ми гідно ним протистояли. Я займаюся футболом вже близько трьох років, граю у захисті, – розповіла десятирічна Настя Авраменко (Чернігівська область).

Також у рамках фестивалю вперше в Україні відбувся перший семінар-нарада, присвячена розвитку жіночого та масового футболу. На неї були запрошені тренери, вчителі та керівники районних громад Вінничини, які опікуються і розвивають дівочий футбол.

На семінарі були розглянуті питання вектору розвитку жіночого футболу в Україні та світі, популяризація цього напрямку у Вінницькій області, реалізація проектів УАФ та УЄФА з масового футболу («Відкриті уроки футболу») та дівочого футболу («Playmakers»). А також презентували змістовну книгу «Уроки футболу».

На футбольному фестивалі переможених не було

– «Уроки футболу» – посібник для вчителів фізичної культури і тренерів. Там дається матеріал із шкільної навчальної програми і моделі занять. Все це дає змогу зробити уроки цікавішими. Я є автором низки й інших моїх посібників щодо розвитку спорту № 1 , – розповів автор книги Євген Столітенко.

Читайте також: