Наталія Бесідовська мріє про Олімпіаду

9 Вересня, 2021, 17:10

П’ять років тому струнку й атлетичну Наталю Бесідовську, тоді ще шестикласницю Бершадської школи №3, помітив тренер-викладач Олександр Маляр. Він і запропонував їй займатися легкою атлетикою. Дівчина й сама хотіла записатися у цю секцію, тож радо погодилася. Відтоді спорт став частиною її життя.

Високі результати почала демонструвати вже за кілька місяців наполегливих тренувань. А згодом, за словами Олександра Семеновича, на обласних змаганнях їй практично не було рівних. Враховуючи вагомі досягнення Наталії, два роки тому її було зараховано до відокремленого структурного підрозділу «Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного Національного університету фізичного виховання і спорту України» у Києві.

– Спочатку було важко, – зізнається вона, – велике місто, напружений графік, тренування двічі на день. Але нічого, звикла до таких навантажень.

Навчаючись у столичному коледжі, в якому рівень підготовки спортсменів значно вищий, Наталія Бесідовська продовжувала виступати на різних змаганнях і радувати своїми успіхами.

Так, у травні цього року на відкритому чемпіонаті Вінницької області серед дорослих та юніорів вона на дистанції 400 метрів стала першою, а на 800 метрів – третьою. Цього ж місяця Наталія Бесідовська у ІІІ літній Гімназіаді України з легкої атлетики в Івано-Франківську на дистанції 400 метрів завоювала «срібло», а також перемогла в легкоатлетичній жіночій шведській естафеті. У липні у Львові на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат вона на дистанції 400 метрів зайняла друге місце й виборола право виступати у складі збірної команди України на чемпіонаті Європи.

На юніорській континентальній першості у Таллінні українська жіноча естафетна команда (4х400 метрів) у складі Анни Орлової, Наталії Бесідовської, Надії Стецюк і Тетяни Харащук вийшла до фінальної стадії змагань і у підсумку посіла шосте місце

– Зважаючи на те, що Наталія виступала на змаганнях з учасниками, які на два роки старші за неї, це дуже велике її особисте досягнення, – вважає Олександр Маляр. – Легка атлетика – найбільш масовий вид спорту, де багато учасників, жорстка конкуренція і надзвичайно важко потрапити до фінальної частини змагань, вибороти першість.

До речі, Олександр Семенович – досвідчений, талановитий тренер, який за 16 років роботи на Бершадщині підготував чотири сотні переможців та призерів обласних змагань, 24-ох чемпіонів та призерів чемпіонатів України. Його вихованки Анастасія Гортман і Людмила Ціпенко – рекордсменки області, а Ілля Сосницький, Анастасія Гортман і Наталія Бесідовська виступали у складі збірних команд України з легкої атлетики. Свого часу ще на Херсонщині Олександр Маляр тренував і талановитого легкоатлета, який потім став майстром спорту і чемпіоном світу в естафеті 4х400 метрів серед спортсменів з обмеженими можливостями.

Багаторазова чемпіонка області, триразова призерка чемпіонату України, фіналістка чемпіонату Європи Наталія Бесідовська виконала норматив кандидата у майстри спорту з легкої атлетики. Вона вирішила поєднати своє життя зі спортом, навчається у Національному університеті фізичного виховання і спорту України. Зараз нею також опікуються тренери Ігор Рус, який був учасником Олімпійських ігор 2016 року й спеціалізується на марафонському бігу, та Олександр Макарчук.

Наталія мріє виступати на Олімпійських іграх. Тож побажаймо їй успіхів, удачі, нових перемог і здобутків, здійснення усіх мрій.