Олександр Дуднік: «Наш головний успіх – виховати гарних людей, які будуть пам’ятати, приходити до нас і не відвертатись»

18 Березня, 2021, 16:40

Чи відрізняється жіночий футбол від чоловічого та як виховати десятки успішних футболісток? На ці питання має відповідь тренер вінницької жіночої команди «ЕМС-Поділля» Олександр Дуднік. Він вже понад десять років тренує дівчат, які грають у Збірній України, а деякі з них навіть демонструють свої сили за кордоном: «Футбол більше, ніж життя. Адже він всюди: на роботі, вдома, в Інтернеті». Олександр зазначає, що прагне виховувати не лише чемпіонок, але найголовніше – гідних людей.

Олександре, як Ви розпочали свою кар’єру тренера? У Вас є фахова освіта?

– Моя кар’єра тренера розпочалася у 2010 році. Це відбулося взагалі неочікувано. Я саме завершив свою професійну футбольну кар’єру і навчання. Потім мені надійшла пропозиція від дитячо-юнацької школи «Інтеграл», яку очолював Софина Василь Степанович. На той момент у мене не було спеціальної освіти. Я закінчив Вінницький аграрний університет. Але, після спроби себе у ролі тренера, я вступив у Житомирський педагогічний університет, де отримав освіту вчителя фізичного виховання, а у Вінницькому педагогічному університеті закінчив магістратуру.

Розкажіть про Вашу першу жіночу команду. Як заохочували дівчат до футболу?

– Я взагалі не очікував, що буду працювати з дівчатами. Мене направили у загальноосвітню школу №2 і там працював вчитель фізкультури Максим Городецький, який розпочинав рух жіночого футболу у Вінниці та її області. Тоді вже були набрані дівчата, з якими я почав працювати, а потім приходили дівчата з інших шкіл. Були дуже талановиті дівчата та прогрес був поступовий. Коли вони почали перемагати у різних чемпіонатах області та України, то вже тоді зрозуміли, що потенціал є і він великий.

Олександр Дудник: «Наш головний успіх – виховати гарних людей, які будуть пам’ятати, приходити до нас і не відвертатись»

Яка різниця між тренуванням хлопців і дівчат?

– Якщо чесно, то великої різниці немає. Ми правильно розподіляємо навантаження. Різниця лише у тому, що у дівчат може змінюватися настрій, а у хлопців такого немає.

На Вашу думку, в суспільстві або ж загалом у спортивному світі є стереотипи про те, що футбол – не жіноча справа і краще грають чоловіки?

– Кожен вид спорту представлений і жінкам, і чоловікам. Жінки також виконують такі ж самі тактичні, технічні, теоретичні й психологічні завдання, як і чоловіки. Потрібно лише пам’ятати, що дівчата не такі сильні фізично, як хлопці. Хочеться, щоб люди вже почали сприймати, бо нація повинна оздоровлюватися, а це приходить лише через спорт.

Яких успіхів вже досягла Ваша команда?

– Багато дівчат пройшли шлях від чемпіонату міста й області до професійної жіночої команди, ми вийшли на Вищу Лігу. Наша команда є Чемпіоном України з футзалу. Було багато перемог. Також багато других місць, коли ми у фіналі програвали серію пенальті, але ми не зупиняємося. Наш головний успіх – виховати гарних людей, які будуть пам’ятати, приходити до нас і не відвертатись.

Олександр Дудник: «Наш головний успіх – виховати гарних людей, які будуть пам’ятати, приходити до нас і не відвертатись»

Олександр Дудник розповідає, що наразі у дитячо-юнацькій школі займаються близько 60 дівчат різного віку: від 9 до 20 років. За словами тренера, найголовніша риса, яка необхідна, аби професійно займатися футболом – працьовитість: «Адже практика показує, що талановитими приходять одиниці дівчат, решта досягають успіху лише завдяки своїй праці».

З Вашої команди є дівчата, які грають за жіночу Збірну України. Де та як їх помітили?

– За весь час нашої роботи, понад десять людей викликали у Збірну України. Наразі Юлія Христюк буде грати в Національній Збірній України й вже дебютувала в офіційних матчах. В U-19 грає Аліса Бордюг, в U-17 – Дарія Борисюк та Марія Дуднік, а в U-15 – Єва Ізотова. Щоправда, останній рік через пандемію коронавірусу юнацькі Збірні не скликалися. Основне місце, де помічають спортсменок – це змагання, як Чемпіонат України у Вищій Лізі та юнацькі змагання різних вікових категорій.

Олександр Дудник: «Наш головний успіх – виховати гарних людей, які будуть пам’ятати, приходити до нас і не відвертатись»

 

Олександр Дудник додає, що найголовніша мета – оздоровити дівчат та виховати гарних людей: «Адже не всі будуть спортсменами й футболістами, але потрібно, щоб всі стали гідними людьми, які підтримували б один одного».

Які подальші плани вінницької жіночої футбольної команди?

– Розвиватись, продовжувати брати участь у чемпіонаті України й в різних змаганнях, перемагати, підготовлювати гравців для Національної Збірної й виховувати гарних людей.

Чи завжди відкритий набір футболісток і що потрібно, аби потрапити до команди?

– Набір відкритий завжди. Ми ніколи й нікому не відмовляємо. Для цього потрібна лише спортивна форма і взуття. Заняття безкоштовні. Можна сказати, що батьки не мають жодних ніяких фінансових витрат. Змагання також безкоштовні. Лише коли змагання по області, тоді витрати можуть бути на дорогу.

Джерело: Вінницький інформаційний портал «Вежа»

 

Читайте також: