,

Ольга Краєвська: “На жаль, не вдалося виграти Кубок України”

7 Травня, 2020, 9:25

Барська школа баскетболу – справжній конвеєр майбутніх майстрів. Її вихованкою є і 25-річна майстер спорту Ольга Краєвська. Цього сезону вона стала чемпіонкою України серед жіночих команд (Суперліга) у складі БК «Київ-баскет».

Помітив столичний тренер
Дівчина захопилася баскетболом в початковій школі.
–Щороку в нашій школі набирали охочих на баскетбол. Секція була безкоштовною. Я порадилася із батьками і вирішила спробувати свої сили. Секцію відвідувала практично щодня, незважаючи на те, що мешкала далеко від спортзали, – згадує Ольга Краєвська. Першим тренером моїм з баскетболу був Схабовський Леонід Васильович.
На одному із юнацьких турнірів Ольгу разом із кількома іншими талановитими баскетболістками із Бару помітила тренер столичного спортивного ліцею Євгенія Кочергіна. Дівчина погодилася на переїзд до Києва. В спортліцеї вона навчалася з 9-го по 11-й клас.
Поступила до Національного університету фізичного виховання та спорту. Грала за університетську команду «Тім-Скуф» три роки. Колектив виступав не лише в Суперлізі України, де регулярно посідав призові місця, але й паралельно грав у престижній Балтійській лізі.

Ольга Краєвська: "На жаль, не вдалося виграти Кубок України"

Золото в чемпіонаті і Кубку країни
А на четвертий рік команда «Тім-Скуф» розпалася, і Ольга Краєвська почала грати за інший клуб Суперліги, БК «Франківськ». Разом із ним здобула бронзові медалі елітного дивізіону.
Далі в спортивній кар’єрі барчанки був одеський «Інтерхім». Разом із Ольгою він посів високе четверте місце в Балтійській лізі, виграв чемпіонат і Кубок України.
Коли на рік відновив виступи «Тім-Скуф», Ольгу Краєвську повернули до цього клубу. Знову вдалося вибороти чемпіонство в чемпіонаті, а також посісти друге місце у Кубку України.

Ольга Краєвська: "На жаль, не вдалося виграти Кубок України"

В найсильнішому клубі останніх років
Останні три роки Ольга Краєвська виступала за «Київ-Баскет». За цей час столичний клуб двічі виборов медалі найвищого гатунку у внутрішньому чемпіонаті, а торік посів там друге місце.
–Цього року чемпіонат України завершився достроково. «Київ-Баскет» перед карантином йшов без поразок, і нам присудили перемогу в турнірі. Сезон для нас склався добре, – розповіла Ольга Краєвська. – На жаль, не вдалося виграти Кубок України, ми навіть не вийшли до фіналу. Дуже образливо поступилися «Чайці» (Бердянськ). В тому матчі я не грала через травму пальця.
За словами барчанки, в цьому сезоні в складі БК «Київ-Баскет» було багато сильних і талановитих гравців. Недарма саме цей колектив був базовим для команди, що готувалася до відбору на Олімпійські ігри-2020 із баскетболу 3 x 3.

Ольга Краєвська: "На жаль, не вдалося виграти Кубок України"

Знайомство на баскетбольному майданчику
Ольга Краєвська постійно виступала за юнацькі, молодіжну і жіночу збірні України. Залишається в національній команді й зараз.
–Переважно в національній збірній я була в запасі. Коли у мене почала складатися кар’єра, і в збірну почали частіше викликати, я була вимушена зробити перерву в зв’язку із травмою та операцією, – прокоментувала Ольга Краєвська.
Нині барчанка є вільним агентом. Контракт із БК «Київ-баскет» розірвано. Ольга Краєвська не проти залишитися в цьому клубі. Але попереду – перемовини із керівництвом БК.
Чоловік спортсменки Роман – баскетболіст-аматор. Раніше він грав за університетську команду, нині виступає на любительському рівні. Дітей у родині поки немає.
–Ми познайомилися із Романом саме на баскетбольному майданчику. Тому іноді грали між собою, – каже Ольга Краєвська.

Читайте також: