,

Пам’яті Костянтина Лядишева

28 Жовтня, 2020, 9:53

Сумна звістка надійшла 26 жовтня, цього важкого, 2020 високосного року до великої спортивної родини Вінниччини від її обласної федерації стрільби. У цей день на 78-му році життя після важкої хвороби зупинилося серце Лядишева Костянтина Костянтиновича.

Народився він 30 грудня 1942 року у Вінниці в родині робітників. Після закінчення школи проходив військову слубу в лавах ЗС (авіація, пілот-інструктор). Навчався у ВДПУ ім. М. Островського, де здобув спеціальність “викладач фізичного виховання”.

У роки навчання захоплювався рІзними видами спорту, особливо кульовою стрільбою, якій він присвятив усе своє життя. Постійно тренуючись, виконав омріяний високий норматив і у 1967 році отримав значок та довічне звання майстра спорту СРСР.

З року в рік завдяки його наполегливості, цілеспрямованості, гостроті зору, твердості характеру і силі рук, які міцно тримали зброю, Костянтин Лядишев перемагав на змаганнях різних рівнів, а згодом навчав цьому своїх вихованців, які успішно продовжують його справу сьогодні.

Свою тренерську діяльність він розпочав у стрілецькому тирі обласного комітету ДТСААФ, де й сам продовжував тренуватись і брав участь у змаганнях.

Перше моє знайомство з Костею відбулось, коли він разом з Олександром і Костянтином Якимчуками, Борисом Горою працював викладачем фізичного виховання у Вінницькому кооперативному технікумі. Згодом він перейшов на роботу тренером-викладачем з кульової срільби до обласної ДЮСШ, потім до Школи вищої спортивної майстерності і МДЮСШ “Вінниця”.

За 50 років своєї тренерської роботи Костянтин Костянтинович підготував 16 майстрів спорту України, 6 майстрів спорту України міжнародного класу. Його вихованці неодноразово ставали призерами чемпіонатів світу, чемпіонами і призерами чемпіонатів Європи, а чемпіонів України навіть важко перелічити.

За високі результати в роботі Лядишев К.К. отримав високе звання Заслужений тренер України.

Він завжди пишався досягненнями своїх вихованців, які встановлювали рекорди, піднімались на різні сходинки п’єдесталу пошани, і особливо коли на їх честь звучав Гімн України.

Кращими серед них були майстри спорту України міжнародного класу Людмила Василюк, Валентина Гончарова, Данило Даніленко, Максим Бабушок, Олена Чеховська, Олена Климчук і ще 16 майстрів спорту України.

Свою справу тренер при житті передав своїм вихованкам Людмилі Василюк, Валентині Гончаровій, Олені Климчук, які також пов’язали своє життя зі стрільбою й успішно працюють із дітьми й молоддю як тренери-викладачі.

Для всіх смерть улюбленого тренера, наставника, колеги стала болючою несподіваною втратою. Нам буде не вистачати його мудрих порад, доречних зауважень, конструктивної критики, життєрадісності, оптимізму, який він випромінював, почуття гумору й віри в людей. Та  пам’ять про Костянтина Костянтиновча назавжди залишиться в наших серцях.

Георгій Самков, обласна асоціація ветеранів спорту

Віктор Щерба, віце-президент обласної федерації стрільби

 

Читайте також: