Подільські рекордсмени з силового триборства

22 Квітня, 2021, 11:15

Зала важкої атлетики спортивного комплексу «Колос». Тут займаються майстри пауерліфтингу (силове триборство). Найбільш знаний серед них зовсім не кремезний на вигляд хлопець – Іван Чупринко. У свої 35 років він рекордсмен світу та Європи з жиму лежачи, майстер спорту України. На змаганнях національного рівня звик не посідати місць нижче першого. Так було і цього місяця на чемпіонаті України у Хмельницькому, де Іван взяв звичне для себе «золото».

– Пауерліфтинг цікавий тим, що дозволяє рости над собою, – розповідає Іван Чупринко. – Сьогодні взяв одну вагу, завтра іншу. За кожною подоланою вагою виникає нова. Ворогів у спорті в мене немає, але є солідні конкуренти. Це спортсмени з Японії – дуже серйозні хлопці. Перемогти таких велика честь.

Подільські рекордсмени з «Колосу»

Іван Чупринко (зліва) разом з Максимом Саранчуком

Іван не тільки знаний в Україні і за її межами спортсмен, але ще і тренер. Ділиться секретами спортивного ремесла з «колегами по цеху».  Один з них Олександр Тетерук. Чоловіку 37 років, родом з Липівця. На чемпіонаті України здобув срібну нагороду. У ваговій категорії понад 120 кг показав результат 317,5 кг. Це перевищує норматив майстра спорту України міжнародного класу, а також тепер є абсолютним рекордом нашої області.

Подільські рекордсмени з «Колосу»

Для Олександра Тетерука 50 кілограмів – не вага

– Ігорові види спорту не цікавили, – каже Олександр. Любив щось таке… або штангу, або боротьбу. Врешті-решт зупинився на штанзі. У Липовці ще в школі організував собі куток для занять. Ну а тут у Вінниці в таких умовах гріх не займатись. Тим більше мої зусилля дають вагомий особистий результат.

Максим Саранчук на відміну від Олександра спортсмен-початківець. Втім, з сусіднього обласного центру теж привіз нагороду аналогічного ґатунку. Виступає у вазі 74 кг.

– Пауерліфтингом займаюсь менше року. Думок про змагання якось не було, просто хотів підкачатися, – зізнається хлопець. – Тепер думаю, що буду займатися цим до років сорока, не менше.

Подільські рекордсмени з «Колосу»

Взятися за штангу можна в атлетичній залі ФСТ “Колос”

Слова Максима мають сенс, адже як стверджує той же Іван Чупринко почати працювати зі штангою можна і у зрілому віці. Втрачений час, за словами рекордсмена, не повернеш, але свою вершину при бажанні можна взяти.

 

Читайте також: