Професор із Вінниці дав оцінку ТТД українських футболістів

21 Червня, 2021, 17:01

Багато хто знає професора Вінницького державного педагогічного університету Віктора Костюкевича, як засновника місцевого хокею на траві. Водночас він є фахівцем міжнародного рівня і у футболі, вивчає його із наукової точки зору; видав на цю тему низку монографій.

Зараз Віктор Костюкевич ретельно слідкує за виступами збірної України на Євро-2020. Зокрема, він проаналізував техніко-тактичні дії в попередніх матчах проти Нідерландів і Північної Македонії. Своїми деякими висновками професор поділився із читачами «Вінницької Арени»:

– Ще у 2006 році я визначив інтегральну оцінку техніко-тактичних дій футболістів та команд в цілому. Вона складається із шести коефіцієнтів: інтенсивності, мобільності, агресивності, ефективності, креативності, ефективності єдиноборств. Три із них визначає кількість гри, решта – якість. Нерідко буває, що саме автор гола – герой дня, хоча при цьому він міг не виконати установку тренера тощо.

Професор із Вінниці визначив ТТД українських футболістів

Віктор Костюкевич

В середньому інтегральна оцінка ТТД футболіста коливається від 4 до 8 балів. Я аналізував ТТД на ЧС-2006, коли команду тренував Олег Блохін, це опубліковано у моїй монографії. Розбирав в 2016 році всі ігри збірної України та її суперників. Зараз аналізую дані на поточному Євро.

В грі України проти Нідерландів в першому таймі інтегральна оцінка голландців – 6,23, наших футболістів – 5,24

При цьому коефіцієнт агресивності в України був вищим – 0.73 проти 0.53 (адже голландці багато грали на «чистих» м’ячах, а в України не було такої можливості).

Професор із Вінниці визначив ТТД українських футболістів

В другому таймі інтегральна оцінка голландців склала 5,16, України – 4,78. За сумою двох таймів оцінка нашої команди склала 5,01, Нідерландів – 5,69 бали.

Щодо кращих оцінок ТТД особистостей – то в першому таймі кращим був Ярмоленко. А за сумою двох таймів найвищу оцінку отримав голкіпер Бущан – 7,22 бали, Караваєв – 5,48, Забарний – 5,17, Матвієнко – 3, 90, Ярмоленко – 5,42, Сидорчук – 4,28, Зінченко – 5,62, Маліновський – 5,53, Шарапенко – 6,54, Яремчук – 4,89, Миколенко – 4,65.

Професор із Вінниці визначив ТТД українських футболістів

Дані матчу із Північною Македонією продовжую розшифровувати. Попередньо: інтегральна оцінка ТТД України має бути вище, ніж у наших суперників.

Читайте також: