Призер чемпіонату України з греко-римської боротьби Антоній Внученко: «На змаганнях для мене не існує навколишнього, зосереджений лише на тому, щоб відпрацювати на повну»

14 Січня, 2021, 17:01

Антоній Внученко отримав номінацію «Прорив року» за версією дитячо-юнацької спортивної школи «Колос». Торік юний спортсмен став призером чемпіонату України з греко-римської боротьби (кадети) у ваговій категорії до 65 кілограм, повідомляє «Інформаційна Вінниччина».

У спорт Антоній прийшов ще у дошкільному віці, тоді він займався акробатикою. А греко-римською боротьбою почав займатися у 2014 році. Відтоді постійно досягає нових вершин у цьому виді спорту: “На змаганнях для мене не існує навколишнього, зосереджений лише на тому, щоб відпрацювати на повну”

– Мій батько займався боротьбою, тому і я вирішив спробувати. Бачив перед собою гарний приклад. А потім вже я молодшого брата «затягнув», – розповідає юнак. – Одразу знайшов тут друзів. У нас щодня тренування, лише неділя – вихідний, тому коли разом з тобою у залі однодумці, дуже комфортно себе почуваєш, і не думаєш, що вільного часу у тебе майже немає. У нас такий стиль життя. Ми теж встигаємо розважатись, але нам для цього не потрібно йти у паб на пиво.

За словами спортсмена, для успішної кар’єри без певних обмежень не обійтись. Це і щоденні тренування, і збалансований раціон харчування:

– Тоді можна розраховувати, що вдасться чогось досягнути. Головне – поставити собі мету і покроково йти до неї. Тобто, не планувати одразу стати чемпіоном світу. А долати спочатку першу сходинку. Зараз найближча моя мета – стати чемпіоном України. І я знаю, що для цього потрібно багато працювати. І я готовий до цього. Знаю, що буде важко. Але коли попереду є мета, усі навантаження здаються не такими вже й великими.

Свої досягнення Антоній вважає заслугою, в першу чергу, тренера.

– Василь Олексійович (Василь Причишин, тренер-викладач ДЮСШ «Колос») завжди поруч. Підкаже, допоможе, підтримає, – зізнається юнак. – В нього величезний досвід, тому завжди дослухаюсь до його порад. Тренер завжди правий. Він бачить і аналізує ситуацію збоку, і навіть якщо я бачу з килима все трохи інакше, все одно слухаюсь тренера. Потім переконуюсь, що він був правий. Це «золоте правило»: у тренера має бути віра в учня, а в учня – віра в тренера.

За словами спортсмена, тренер допомагає у всьому, радить, на що потрібно звернути увагу під час поєдинку. Адже він бачить сильні і слабкі сторони обох суперників.

– Я беззаперечно довіряю Василю Олексійовичу. Вважаю, що це найважливіша складова успіху, – наголошує Антоній. – Знаю, що якщо я буду працювати та слухати тренера, досягну всього, що поставив собі на меті. Іноді дивуюсь, що зовні спокійний Василь Олексійович має таку внутрішню енергію. І на змаганнях він досить емоційний. Це теж один з проявів тренерської майстерності – давати емоцію тоді, коли вона потрібна. Подобається його фірмова фраза: «Антоній, треба зробити». Говорить це спокійно і твердо, і я готовий усе подолати, щоб виправдати його сподівання.

(без назви)

Борець зізнається, що під час змагань ніби відключається від зовнішнього світу.

– На змаганнях для мене не існує навколишнього, зосереджений лише на тому, щоб відпрацювати на повну. Мені байдуже, що говорять або вигукують присутні, чую лише свого тренера, – зауважує він. – Василь Олексійович ніби відчуває суперника, тому його поради закарбовую в пам’яті та виконую усе, що він каже.

Програші спортсмен приймає спокійно. Зазначає, що робить правильні висновки: «Програв – значить, мало працював». З тренером аналізують всі нюанси змагань, це дає змогу вивчити різних суперників та припустити можливий сценарій поєдинку.

– Кожен суперник чомусь вчить. Ти розумієш, що у кожного своя тактика та свій стиль. Це допомагає самому удосконалюватись, це безцінний досвід. Трапляються, правда, «незручні» суперники. Наприклад, набагато вище за мене, і таким досить «незручно» робити захват абощо. Але я пристосовуюсь, – посміхається спортсмен.

Важливим Антоній вважає відношення батьків до спорту. Їх підтримка та розуміння суттєво впливають на його успіхи. Адже з гарним настроєм та натхненням набагато краще змагатись та перемагати.

– У спортсмена є певні обмеження у харчуванні та режимі дня, тому коли батьки піклуються, щоб у тебе був збалансований раціон та усе необхідне для тренувань, це вартує багато, – наголошує він. – Звісно, у моєму випадку, коли вся родина займається спортом, ми одне одного розуміємо на сто відсотків.

Локдаун частково переформатував уявлення про класичну підготовку до змагань. Проводити тренування у залі було неможливо.

– Займались вдома, відточували фізичну форму. Давали певні навантаження, зміцнювали м’язи. Крім того, ми з братом мали перевагу, тому що були спаринг-партнерами одне для одного. Але для повноцінних тренувань цього замало, – запевняє спортсмен. – Тому як тільки відкрили зали, ми раділи як діти. Набули нових навичок та звичок. Спочатку було незвично, а зараз приймаємо все як належне.

Завдяки спорту Антоній Внученко має вірних друзів, широке коло спілкування не лише в Україні, але й за її межами. А також можливість вивчати світ, дізнаватись більше про нові міста та країни.

– Часу на екскурсії, коли потрапляєш в нове місто, замало. Але намагаєшся виділити хоча б кілька годин на знайомство з місцевими визначними пам’ятками. Кожна місцина по-своєму унікальна. Ти отримуєш купу нових вражень, – говорить Антоній Внученко. – Це додаткові приємні емоції. Кожен чемпіонат загартовує та підштовхує до прагнення удосконалюватись та набувати досвід. А моє гасло у спорті – «Зміцнювати характер та не здаватись».

Читайте також: