Роман Венгер: «Поки що власних тренерів у нас немає, залучаємо до співпраці фахівців спортивних шкіл»

6 Червня, 2021, 14:53

Чим і ким пишається вінницьке «Динамо» розповідає Роман Венгер, перший заступник голови обласної організації фізкультурно-спортивного товариства Роман Венгер.

Роман Венгер почав працювати у Вінницькій обласній організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України із 2013 року – на посаді начальника фізкультурно-спортивного відділу. У 2019 році був призначений на посаду першого заступника голови. Головою організації є начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко

-Романе Володимировичу,  аза вінницьких динамівців отримала статус бази олімпійської підготовки, з чим це пов’язано? 

-Насамперед, такий статус підтверджує не тільки наявність гідно облаштованої сучасної спортивно-тренувальної бази, а й продуктивну її роботу. Завдяки підтримці Вінницькій обласній раді та держадміністрації з 2011 року поступово проводилася реконструкція стрілецької інфраструктури, а згодом – і спортивної зали. Наприкінці 2018 року ми почали співпрацювати із Федерацією кульової стрільби України та продовжили удосконалення наявних спортивних споруд.

-Які саме спортивні споруди входять до динамівського олімпійського комплексу?

– Стрілецькі тири: напівзакритий 50-метровий, напівзакритий 25-метровий, закритий 25-ти метровий,водно-веслувальна база, спортивний зал, елінг і адмінбудинок.

-Якими є осередки динамівського спорту на Вінниччині?

– Для колективів фізичної культури правоохоронних та рятувальних служб області створені всі умови для проведення спортивних заходів всіх рівнів. Це 47 спортивних залів, 35 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 41 стрілецький тир, 73 спортивних майданчики, 39 гімнастичних містечок, крита смуга перешкод для пожежно-прикладного спорту. Маємо у підпорядкуванні Сабарівську водно-веслувальну базу, чотири майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу, що розташовані у Немирівському, Тиврівському, Тульчинському і Шаргородському районах.

– Якими видатними спортсменами нині пишається вінницьке «Динамо»?

– Їх чимало. Наприклад, майстер спорту міжнародного класу зі кульової стрільби Павло Крепостняк, спортсмен–інструктор організації, призер не лише всеукраїнських, а й міжнародних змагань. Людмила Василюк – майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби, неодноразова призерка Всеукраїнських та міжнародних змагань. Святослав Семикрас – заслужений майстер спорту України з боротьби сумо, чемпіон світу. Денис Лахманов і Дмитро Костишин – майстри спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках і каное, бронзові призери чемпіонату світу та Європи серед молоді. Петро Давиденко – багаторазовий призер чемпіонатів Європи і світу з бойового самбо. Важа Даіаурі – заслужений майстер спорту України з сумо.

– Провідними спортсменами опікуються динамівські тренери Вінниці?

– Поки що власних тренерів у нас немає, залучаємо до співпраці фахівців спортивних шкіл, обласних федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Сподіваємося, отриманий статус бази олімпійської підготовки дозволить як найшвидше вирішити питання й щодо тренерського складу.

-Хто із вінницьких динамівців, на Вашу думку, претендуватиме на участь в найближчих Олімпійських іграх?

– Є певні сподівання на наших веслувальників. Але наперед загадувати не будемо.

– Які маєте плани на цей рік, у надзвичайно складний час для спорту через пандемію?

– Відповідно до календарного плану на 2021 рік, заплановано проведення комплексних змагань з неолімпійських видів спорту «Динаміада-2021» серед колективів фізичної культури організації. Змагання складаються із гирьового спорту, кульової стрільби, боротьби самбо, легкої атлетики, міні-футболу та волейболу. Відряджатимемо збірні команди області з різних видів спорту на “Динаміаду” України (за участі представників всіх областей), а також на інші змагання. Всі заходи проводитимуться із дотриманням карантинних обмежень.

 

Читайте також: