Сергій Чернявський: “Від нас очікували олімпійських нагород”

17 Липня, 2021, 15:48

Олімпійський призер із велоспорту Сергій Чернявський займає посаду начальника управління спорту та рухової активності Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації. В інтерв’ю “Вінницькій Арені” він розповів про свої здобутки й плани, а також пригадав славні спортивні перемоги.

-Сергію Володимировичу, нагороди велосипедистів у Сіднеї були прогнозованими?

– Так, від нас цього всі очікували. Навіть більше: медаль мала бути золотою! У півфіналі їхали разом із командою Великобританії. Для виходу до фіналу довелося встановити світовий рекорд, адже суперник був дуже сильним. Виклалися в цьому заїзді максимально. Тим часом в іншому півфіналі суперниками збірної Німеччини були французькі спортсмени, набагато слабші. І німці, не квапившись, просто «розім’ялися». Але головне те, що фінальний заїзд стартував вже через 50 хвилин після півфіналу. Враховуючи, що нормальна розминка, підготовка спортсменів до чергової гонки має тривати 40 хвилин, ми не змогли відновитися.

-Чим ви займалися після завершення кар’єри спортсмена?

– Служив в армії. Займався підприємництвом, а також очолював федерацію велоспорту Вінницької області. Восени 2014-го мене запросили до облдержадміністрації і запропонували посаду начальника управління сім’ї, молоді та спорту.

-Які результати роботи можете записати собі до активу?

– Кошти на проведення спортивних заходів і навчально-тренувальні збори вінничани тепер отримують наперед, а не чекають їх повернення місяць-два. Суттєво покращилася й матеріальна база галузі.Для членів збірних Вінниччини закуповуємо спортивну форму й інвентар. За підтримки облдержадміністрації намагаємося утримувати на гідному рівні фінансування обласних федерацій. Призначаються стипендії провідним спортсменам регіону.

Читайте також: