Сергій Дусь: «До календарного плану на рік вперше внесені обласні змагання із баскетболу «3 x 3»

4 Лютого, 2021, 21:29

Голова Вінницької обласної федерації баскетболу Сергій Дусь підбив підсумки минулого року і поділився планами на поточний сезон.

-Пане Сергію, торік вперше була створена баскетбольна збірна Вінниччини серед юнаків (2008-2009 р.н.), яка регулярно виступає у всеукраїнських змаганнях. Чи виправдало себе це?

-Безумовно. Збірна Вінниччини серед юнаків 2008-2009 р.н. продовжує грати у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Вона виступає там за підтримки спортуправління Вінницької облдержадміністрації.

Третій тур ВЮБЛ проходитиме 11-13 лютого у Барі. Туди приїдуть команди Львова, Миколаєва і Харкова. Останній тур гратимемо на виїзді.

-Які перспективи цієї команди?

-Головна задача – награти молодь на всеукраїнському рівні. Збірна, за яку виступають юні баскетболісти Калинівки, Липівця і Бару, виступає там вперше. Для неї це великий досвід. Команда сформована на складі Барської ДЮСШ. Передував її створенню відбірний збір із залученням  кращих юних баскетболістів Вінниччини.

-Що ще цікавого зроблено минулого року?

-Безумовно, пандемія коронавірусної хвороби негативно вплинула й на розвиток нашого виду спорту в регіоні. Планувалося дуже багато, але не все вдалося реалізувати. Ми провели два чемпіонати Вінниччини, потім вже не мали можливості щось організовувати через COVID.

-Що планується на цей рік?

-Є вже календар змагань на 2021 рік. До нього ми внесли й змагання із баскетболу 3 x 3 серед юнаків, дівчат і дорослих. Це зроблено вперше!

В перспективі плануємо створення дівочої збірної Вінниччини із баскетболу. Також продовжуємо підтримувати розвиток збірної Вінниччини серед юнаків 2008-2009 р.н.

-Прокоментуйте, будь-ласка, виступи нашої команди першої ліги «Вінницькі зубри» в чемпіонаті України.

– Наразі «Зубри» посідають друге місце в своїй підгрупі (їх всього 4). У них є великі шанси посісти призове місце чи навіть стати чемпіонами за підсумками сезону 2020/2021 року.

-Вас залучають до суддівства чемпіонату України, як єдиного на Вінниччині арбітра національної категорії. Ще багато баскетбольних арбітрів із Вінниччини мають таку практику?

-Декілька вінницьких арбітрів мають ліцензію категорій «В» і «С». Є також молоді судді, які прагнуть цього рівня, щоб для початку обслуговувати Дитячу баскетбольну лігу України.

Окрім мене, категорію «В» отримав Віктор Соболевський. Ми маємо право судити жіночу суперлігу, вищу чоловічу і змагання нижчого рівня.

А Сергій Козанчук, Микола Здирка (капітан і тренер «Зубрів» – авт.), Анастасія Діберт, Сергій Слободянюк мають ліцензію категорії «С», що дає право обслуговувати ДЮБЛ і першу лігу серед чоловіків.

-Як баскетбольні відділення ДЮСШ на Вінниччині забезпечені інвентарем?

–Торік федерації баскетболу України і Вінниччини дарували м’ячі тим ДЮСШ, де активно розвивають баскетбол. Це Іллінці, Жмеринка, Козятин, Липовець тощо. А ось, приміром, у Барі із цим особливих проблем немає.

Читайте також: