Спортивне орієнтування у Жмеринці

27 Вересня, 2021, 17:43

Сто учасників взяли участь у обласних змаганнях у жмеринському парку культури та відпочинку. Кожен намагався пройти дистанцію якнайшвидше та знайти за картою і компасом усі вказані на карті контрольні пункти.На усіх спортсменів чекала цікава дистанція з протяжністю до двох кілометрів на території усього парку. Складність маршруту залежала від вікової категорії: для дітей маршрут був значно менший, а для дорослих довелося продумати маршрут наперед, щоб не лише подолати зазначений на карті маршрут, а й вкластися у найкоротший час.Кожен учасник отримав спеціальні чіпи, які автоматично зчитували номер учасника і його місце знаходження. Уся інформація автоматично передавалася до електронної бази на ноутбуці, і судді мали змогу контролювати час і проходження маршруту спортсменів.

Спортивне орієнтування у Жмеринц

Взяти участь у змаганнях заявилися близько 100 учасників, серед яких гуртків туристичного гуртка з Ямполя та Шаргорода, учнівська молодь загальноосвітніх шкіл міста та місцеві спортсмени. Організатори обласного спортивного фестивалю – відділ молоді та спорту Жмеринської міської ради у співпраці з Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій спільно з активними педагогами школи №1 Володимиром Солодким та Наталею Солощенко.

Методисти обласного центру туризму Анатолій Роздорожнюк, Павло Голуб, Сергій Кузінський та Богдан Бартко розповіли учасникам змагань правила проходження маршруту та правила безпеки. Педагоги, які представляли туристичні гуртки радили дітям бути уважними і зосередженими.

Спортивне орієнтування у Жмеринц

– Туристичний гурток «Туркул» вже кілька років існує на базі школи №1, і діти не вперше беруть участь у подібних змаганнях, вони вміють користуватися компасами, і не бояться заблукати в лісі, – розповідає керівник гуртка Володимир Солодкий.

-Для нас важливо, щоб діти вміли застосовувати знання на практиці. Ці навики допомагають дорослим хлопцям, які йдуть в армію або опиняються на захисті рідної землі. Для дітей спортивне орієнтування допомагає розвивати критичне мислення, вони не бояться приймати рішення, і вчаться аналізувати інформацію, – говорить методист Центру туризму Сергій Кузінський.

– Ми всі приїхали зі своїми компасами, представляємо військово-спортивний клуб «Форпост», сподіваємося, що нам вдасться подолати маршрут і здобути нагороду, – говорять юні гості з міста Шаргорода.

Після старту кожен учасник за своєю віковою категорією отримував карту із завданнями та якнайшвидше намагався пройти маршрут. Діти, які займаються у гуртках не перший рік, одразу могли зорієнтуватися у завданнях, і поспішали до контрольних пунктів та фінішної прямої.

Спортивне орієнтування у Жмеринц

Сестрички, вихованки відділення легкої атлетики ДЮСШ м.Жмеринка Марія, Анастасія та Мирослава розповідають, що дуже цікавою та захоплюючою видалася участь у змаганнях: «Це цікаво і захоплююче! Ми одразу зрозуміли, як нам орієнтуватися на місцевості, побачили усі позначки на карті. Одна капешка нам видалася трохи важкою, довго не могли знайти, а вона була майже на вулиці Шевченка. Але ми впоралися!».

– Цікаво, нестандартно. У таких змаганнях беру вперше, але сподіваюся, що стану переможцем змагань, бо впорався з усім маршрутом, хоча деякі контрольні пункти були добре сховані поміж дерев і кущів, – говорить Сергій Черемисін.

За кілька годин жмеринчани та гості міста вибороли 29 нагород – 10 золотих, 10 срібних та 9 бронзових медалей. Учасники заходу мали можливість поновити свої знання чи навчитися «читати» карту, визначати своє місцеположення відносно сторін горизонту та потрібного напрямку руху, вміння витримувати цей напрямок на шляху за допомогою різноманітних природних орієнтирів та предметів. Такі навички особливо знадобляться хлопцям, майбутнім захисникам Вітчизни.

Джерело: zhmerynka.city

Читайте також: