Тренерка з Вінниці розповіла про ефективне схуднення

21 Квітня, 2021, 10:44

Під час схуднення потрібно не тільки правильно харчуватися, важливо не забувати і тренування. Адже 80% результату  складає те, що ми їмо, а інших 20% – фізичні навантаження. Про це розповіла тренерка тренажерної зали Наталія Гулик. Також ми дізнались найголовніше про тренування.

Тренерка з Вінниці розповіла про ефективне схуднення

Чи можна тренуватися щодня?

– Залежно від поставленої цілі та типу тренувань. Якщо говорити про силові навантаження у тренажерній залі, я б радила робити перерву. Без якісного відновлення не можливо досягнути прогресу.

На що варто звернути новачкам у тренуваннях/спорті?

– У спорті треба запастись терпінням, на все потрібно багато часу. Швидкі результати ведуть до такого ж швидкого регресу. Щодо тренувань, то попередньо спланувати тренувальний процес, підібрати робочі ваги та слідкувати за правильністю виконання вправ.

Як не перевантажуватись на тренуваннях, аби не зашкодити здоров’ю?

– Не нехтувати перервами між підходами (орієнтир – ваше серцебиття), пийте водичку, слідкуйте за часом. Ваша найвища працездатність протягом перших 40 хвилин тренування.

Чи є у вас особисті поради, які допомогли вам при тренуваннях, схудненні і якими самі користуєтесь?

– Так! Схуднення – процес комплексний. Правильне комфортне харчування, якісний сон, вживайте вашу норму води (вона дуже важлива), регулярні тренування та загалом активний спосіб життя. Позитивний настрій дуже важливий, адже часто саме від нього залежить чи ми переїмо (бо нам сумно), підемо на тренування (бо ми морально не налаштовані на роботу). Радила б знайти однодумців . Друзі, колеги, чати, групи або ж тренер не раз були поштовхом не покинути усе.

Який одяг, взуття варто підібрати для занять?

– Зручне! Щоб це не сковувало ваші рухи. Взуття повинне бути легке, спортивне. Супер, якщо має неслизьку підошву.

Які помилки часто допускають люди при схудненні?

– Всі хочуть швидких результатів, це на першому місці. Думка про те, що їжу потрібно «відпрацьовувати», теж засмучує. Бажання спробувати різні дієти, фіточаї, кроси на 10 кілометрів чи відмова від певної групи продуктів лише зашкодить вашому здоров’ю.

Що вигідніше і ефективніше – ходити до спортзалу чи займатися самостійно на свіжому повітрі або вдома?

– Якщо ваша ціль – зниження ваги, то до правильного харчування можна додати активність вдома (загальні вправи та відео тренування ). Такий формат тренування  для загального розвитку та витривалості. Але пропорції тіла, м’язи, все що називають «попа як горіх», досягаються в лише спортивній залі. Мало хто має вдома гантелі від 3-5 кілограмів і вище, тим більш, штангу.

Які ціни в спортзалі і чи обов’язково потрібен тренер для цього?

– Кожен спортивний зал має свою цінову політику. Середня вартість на місяць відвідувань – 600 гривень.  Я б радила звернутись до тренера обов’язково. Провести хоча б одне тренування, аби він поставив вам техніку виконання вправ або написав програму. Але до вибору тренера теж поставтесь відповідально (зашкодити здоров’ю дуже легко, а відновлювати його потрібно роками).

Тренерка з Вінниці розповіла про ефективне схуднення

Опишіть ваш поганий досвід схуднення, і до яких наслідків це призвело?

– Брала участь у марафоні відомого відеоблогера-тренера. Ми отримали чітке меню харчування та програму тренування, розраховану на три тижні. На перший погляд, все було супер. Урізання калорій та виснажливі тренування дали свій результат. На вагах було  мінус 3 кілограми. Щастя – море, але мені було замало. Я продовжила харчуватись в дефіцит. На вагах вже мінус шість, ще через 2 тижні – мінус дев’ять. Така вага на той момент була у мене, коли мені було років 15.

Батьки забили на спалах, бо виглядала я кепсько. Мені здавалось, що все під контролем. Дійшло до мене, що я накоїла, коли на подушках були прядки волосся, шкіра суха, менструації припинились, а лікар сказав, що вже є серйозні передвісники, які призведуть до безпліддя.

Виходила з цього стану поступово. Звичка важити їжу ще трималась досить довго, а солодке або ж мучного я боялась, як вогню ще пів року. Був страх зміни фігури і сприйняття себе.

Вихід був лиш один – почати розбиратись у питанні схуднення, зміні параметрів тіла, тренуваннях. Лиш знаннях усіх процесів та як вони відбуваються, дали мені впевненість в тому, що я можу робити, а чого робити не варто.

Спорт, правильне харчування –  це вибір кожного, і він повинен бути досить чітким та усвідомленим. Не варто думати, що є “чудо вправи” або “чудо дієти”, які допоможуть схуднути на 10 кілограмів за короткий термін. Адже такі речі тільки зіпсують ваше здоров’я.

Джерело: i-vin.info

Читайте також: