,

У Вінниці визначають кращих бадмінтоністів України із вадами слуху

21 Лютого, 2020, 23:09

Вперше у Вінниці відбувається молодіжний чемпіонат України серед спортсменів із вадами слуху. З 17 по 19 лютого у спортзалі Вінницького фінансово-економічного університету змагатимуться юнаки і дівчата до 19 років, повідомляє Вінницька Арена з посиланням на Vlasno.info.

Стартували шість команд: Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Київської областей і столиці України. Загалом – 30 учасників, 11 хлопців і 19 дівчат. Змагання мають статус відбору до міжнародних стартів – чемпіонатів Європи і світу, Дефлімпійських ігор (аналога Олімпіади серед спортсменів із вадами слуху).

Чемпіонат урочисто відкрили начальник спортуправління Вінницької ОДА срібний олімпійський призер Сергій Чернявський, начальник Вінницького регіонального центру «Інваспорт» Дмитро Лукавий, директор Вінницької обласної ДЮСШ для осіб з інвалідністю Валерій Вольський, головний суддя змагань старший тренер збірної України (Дніпропетровська область) Вікторія Семенюта та інші керівники.

– Ми сподіваємося, що вінницькі бадмінтоністи здобудуть путівки на Дефлімпійські ігри, але наперед загадувати не будемо, – сказав Сергій Чернявський. – Інваспорт на Вінниччині успішно розвивається. Серед іншого, спорткомплекс «Здоров’я» після реконструкції буде повністю доступний спортсменам із різними вадами. Там займатимуться й бадмінтоністи. Спортсмени із інвалідністю мають відчувати себе повноцінними людьми!

– У Вінницькому регіональному центрі «Інваспорт» є відділення бадмінтону. Сьогодні серед вінничан є 4 члени національної збірної України, 5 кандидатів до неї і 4 – ¬в резерві збірної. На чемпіонаті України вінницька команда є наймасовішою – до неї входить 11 спортсменів. Це переважно бадмінтоністи обласного центру, а також Піщанки, – розповів Дмитро Лукавий.

Як повідомила Вікторія Семенюта, ігри відбуваються за олімпійською системою, навиліт. Кожна складається із двох чи трьох партій (до 21 очка).

– Поєдинки тривають від п’яти до 30 хвилин. Призерів визначимо в п’яти розрядах: одиночному (хлопці і дівчата), парному (хлопці і дівчата) і міксті, – сказала Вікторія Семенюта.

Одним із фаворитів є вінничанин 18-річний Ігор Сєнєчкін. Недарма торік він був призером чемпіонату світу! Ігор розповів про себе за допомогою перекладача.

– Я захопився бадмінтоном дев’ять років тому завдяки тренеру Василю Ляшку. Був призером чемпіонату України, тепер прагну потрапити на Дефлімпійські ігри. До нинішнього чемпіонату я багато готувався і розраховую на вдалий результат, – розповів Ігор Сєнєчкін.

Ігор Сєнєчкін каже, що бадмінтон – складний вид спорту.

– У ньому мені подобається те, що потрібно багато рухатися і водночас приймати обдумані рішення. Ніколи не думав змінити цей вид спорту на інший. В майбутньому прагну стати тренером, – додав вінничанин.

13-річна Софія Чорноморова (Миколаїв) – одна із наймолодших учасниць змагання. Дівчина почала займатися спортом із фігурного катання, а згодом перейшла на бадмінтон.
– Займаюся спортом вже сім років. Мені подобається, що в бадмінтоні багато емоцій. Завдяки ньому я можу подорожувати. Була на змаганнях не лише в різних регіонах нашої країни, а й в Прибалтиці. Це вже четвертий мій чемпіонат України. А на чемпіонаті Європи я посіла два призових місця, – розповіла Софія Чорноморова. – Зараз прагну потрапити на Дефлімпійські ігри. До змагання у Вінниці багато готувалася, щодня тренувалася по три години. Хочу стати чемпіонкою!

Читайте також: