, ,

В МДЮСШ № 3 готують переможців всеукраїнських змагань

20 Квітня, 2020, 10:11

 

 

У Вінницькій міській ДЮСШ № 3 культивуються три види спорту. Це гандбол, волейбол і велоспорт. В МДЮСШ № 3 під керівництвом 13 тренерів – викладачів займаються понад 270 спортсменів.

Переможці гандбольної суперліги

Заняття з гандболу відбуваються на базі міського Палацу дітей та юнацтва, а також шкіл № 18, № 26 і № 19. Загалом гандболом в МДЮСШ № 3 займається 120 учнів – юнаків і дівчат. Вони успішно виступають в міських та обласних дитячих змаганнях. Далі гравців передають до спортінтернатів та клубів майстрів  Львова і Києва.

На відділенні гандболу спортшколи працює два основних тренери і стільки ж – сумісників. Старшим тренером відділення є Юрій Чурбаков, який опікується юнаками.

– Юрій Чурбаков є одним із наставників збірної команди  Вінниці, яка грає в першій лізі чемпіонату України з гандболу серед чоловіків. За цей клуб нині виступають шість учнів нашої спортшколи, – каже директорка МДЮСШ № 3 Людмила Маршук.

Вихованки третьої спортшколи сьогодні грають у професійних клубах України, Білорусі і Казахстану.

– Марина Коновалова і Марія Гладун є членкинями команди «Галичанка» (Львів), що є чинним чемпіоном України в суперлізі. Марія Гладун ще грає за збірну України. В столичному спортінтернаті зараз навчаються три вінничанки – Дар’я Кисельова, Аліна Кушнір, Анастасія Крепчук та Антон Сичов. Вони стали призерами чемпіонату України «Стрімкий м’яч», – розповіла Людмила Маршук.

Підготував учасницю Олімпіади 

База велоспорту спортшколи знаходиться у загальноосвітній школі № 31. Там зберігаються велостанки, велосипеди тощо. На базі діти переодягаються та займаються загальнофізичною підготовкою. Але переважна більшість тренувань проходить на трасі в бік Луки-Мелешківської і Хижинців, де рух автотранспорту відносно невеликий.

На відділенні велоспорту працюють три фахівці. Старший тренер – Володимир Липкань. Успішно тренує малечу й діюча спортсменка, призерка чемпіонату України серед жінок Надія Коваленко. Їхні учні приймають участь і в змаганнях на шосе. Але основним у МДЮСШ № 3 все ж є маунтенбайк (гірський велоспорт).

– Є люди, яким талант дано від Бога. Володимиру Липканю вже 67 років, і все життя він присвятив велоспорту. Живе ним і не уявляє себе без цього виду. Пан Липкань підготував чимало майстрів спорту України і кандидатів у майстри спорту України, учасників чемпіонатів Європи та світу. А також учасницю Олімпійських ігор Наталю Качалку, – каже Людмила Маршук.

Володимир Липкань продовжує підготовлювати майстрів із талановитої молоді. Його вихованець Андрій Корольов є членом збірної України, майстром спорту України. Серйозні успіхи на всеукраїнському рівні у майстра спорту України Миколи Шевчука та Анатолія Циганського.

Лідери волейбольних баталій

Тренування юних волейболістів відбуваються на базі низки загальноосвітніх шкіл Вінниці – № 22, № 16,

№ 31 і № 13. На відділенні волейболу працюють три основних наставники і один – за сумісництвом. Старшим тренером є Світлана Стразова – майстер спорту, яка раніше виступала у суперлізі чемпіонату України за вінницький клуб «Білозгар».

Цей великий ігровий досвід дається взнаки. Чотири вихованки Світлани Стразової в складі збірної області 2004 р.н. після карантину боротимуться за золоті нагороди Дитячо-юнацької волейбольної ліги України. Це Каріна Чернюк, Софія Руда, Анастасія Кучер і Тетяна Якубовська.

– Після чотирьох турів збірна команда Вінниччини, де грають наші вихованки, посідає першу сходинку турнірної таблиці Дитячо-юнацької волейбольної ліги України серед дівчат 2004 р.н. Фінальний етап цих змагань перенесено через карантин, – інформує Людмила Маршук.

Підготовка під час карантину

Під час карантину заняття юних спортсменів, зрозуміло, є дистанційними.

– Кожен тренер дає завдання учням в своїх чатах. Натомість вони присилають відеозвіти своїх тренувань. Мова йде про загальнофізичну підготовку. Приміром, велосипедистам ми роздали тренажери, і за їхньою допомогою вони тренуються вдома. Їздити на велосипеді спортсменам зараз не дозволяється, – каже Людмила Маршук.

В 2020 році вихованці МДЮСШ № 3 збираються взяти участь в багатьох серйозних змаганнях із велоспорту.

– Торік було проведено понад 28 етапів чемпіонатів і Кубків України, і в усіх приймали участь велосипедисти МДЮСШ № 3. Зокрема, наш вихованець Андрій Корольов і Надія Коваленко  стали призерами серед чоловіків та жіночих команд в загальному заліку (за сумою всіх етапів), – підкреслює директорка спортшколи.

Придбали автомобіль для супроводження велосипедистів

Останнім часом завдяки підтримки у Вінницькій спортшколі № 3 була суттєво оновлена матеріальна база. Посприяла міська влада і міський спорткомітет.

– В минулому році для відділення велоспорту придбали автомобіль «Хюндай», про раніше можна було лише мріяти. Цю машину використовують у навчально-тренувальних зборах, тренуваннях і на змаганнях. Адже, згідно із технікою безпеки, юних велосипедистів категорично заборонено випускати на трасу без супроводження тренера на автотранспорті, – пояснює директорка.

Також міська рада регулярно виділяє кошти на придбання веломашин, дизпалива для МДЮСШ № 3.

– Зрозуміло, проводимо тендери, адже все це коштує недешево. В цьому році вже придбали два велосипеди, торік – три, в позаминулому році – чотири, – каже Людмила Маршук.

Також в спортшколі закупили провідним учням відділень волейболу і гандболу спортивну форму і костюми, кросівки, гетри, наколінники, м’ячі. Придбали і волейбольні сітки.

–Такого гарного матеріального забезпечення раніше не було. За останні роки нам виділяють особливо багато коштів на оновлення матеріальної бази. За це щиро дякуємо міському спорткомітету і міській раді, – підкреслила Людмила Маршук.

Довідка

Записатися на навчання у ДЮСШ № 3 можна за телефонами: 67-32-85, 067-713-88-74 (директорка Людмила Григорівна Маршук). Адміністративне приміщення знаходиться за адресою: вул. Театральна, 24.

На тренування з гандболу і волейболу приймають учнів 3-4 класів, на велоспорт – із шостого класу. Волейболом в спортшколі займаються виключно дівчата, іншими видами – юнаки також. Навчання є безкоштовним.

 

 

 

Читайте також: