Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби

21 Вересня, 2020, 17:38

З 16 по 21 вересня у Вінниці відбувався відкритий чемпіонат України з кульової стрільби із гвинтівки (олімпійські вправи) серед чоловіків і жінок. Він був присвячений пам’яті багаторічного головного тренера національної збірної, заслуженого тренера України Анатолія Кукси.

Змагання пройшли за підтримки управління з питань фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації. На урочистому відкритті учасників привітав начальник спортуправління Вінницької ОДА Сергій Чернявський. Він зазначив, що кульова стрільба на Вінниччині – один із пріоритетних видів спорту, що динамічно розвивається. Про це красномовно свідчить здобута путівка на найближчу Олімпіаду Олега Царькова і параолімпійська ліцензія Олексія Денисюка.

До вогневих рубежів тиру «Динамо», що на Старому місті, підходили 105 учасників із 10 областей України. Загалом стартували13 команд: господарі, Київ і Львів були представлені двома збірними. Змагання мали відкритий характер, адже зазвичай в них поза конкурсом беруть участь збірні сусідніх країн. Але цього разу через пандемію гостей із-за кордону, зрозуміло, не було.

–В цьому чемпіонаті беруть участь понад 20 майстрів спорту міжнародного класу і заслужених майстрів спорту. Приміром, ЗМС Сергій Куліш (Черкаси), який здобув срібло на попередній Олімпіаді. А також ЗМС із Вінниці Леся Леськів і Олег Царьков. Отже, змагання зібрали всіх насправді найсильніших, – сказала головний секретар чемпіонату України Олена Петрова (Київ).

Медалі розігрувалися в п’яти видах програми. Зокрема, в двох видах малокаліберної зброї (окремо серед чоловіків і жінок), в двох – із пневматики та ще в олімпійській вправі «мікст» (змішані пари). На чемпіонаті використовувалася сучасна електронна система підрахунку очок «Аскор». Для учасників фіналу включали легку музику, що є в правилах проведення змагання.

Учасникам із інших регіонів організація чемпіонату сподобалася. 19-річна майстриня спорту міжнародного класу, членкиня збірної України Владислава Коваль (Львів) цього разу не потрапила до фіналу, хоча на попередньому чемпіонаті здобула бронзу.

–Ми вже вшосте поспіль проводимо збори і змагання у Вінниці. Тир подобається. Організатори все добре підготували. Суперниць добре знаю, конкуренція на чемпіонаті сильна. Ми всі боремося за місце в національній збірній і право брати участь в міжнародних стартах. Для цього треба здобути медаль на чемпіонаті України і підтверджувати це своїми наступними результатами, – каже Владислава Коваль.

Після кількаденних баталій були підбиті загальнокомандні підсумки. Приємно, що чемпіонство здобула перша збірна Вінниччини – 1100 очок. На другому місці Черкащина – рівно 1000 очок. Команда бронза – у першої збірної Львівщини (832 очки).

В особистому заліку у вінничан на цьому чемпіонаті України чимало звитяг. Вихованки ВОДЮСШ стрільби Дар’я Волошина і Вікторія Павлюк вперше виконали нормативи майстра спорту України міжнародного класу. Володар олімпійської ліцензії, заслужений майстер спорту Олег Царьков здобув одразу три нагороди: золото (в стрільбі на 10 метрів) і срібло (на 50 метрів) в особистому заліку та ще срібло у міксті (на 10 метрів, разом із майстром спорту України міжнародного класу Олесею Чайкою). Олеся Чайка також виграла золото (в стрільбі на 10 метрів) в команді із заслуженим майстром спорту Лесею Леськів і майстром спорту України міжнародного класу Світланою Огер.

–Наша загальнокомандна перемога не є випадкова. Це результат планомірної роботи. Недарма на сьогодні одразу 20 вінничан входять до збірної України із кульової стрільби, – сказав директор Вінницької ОДЮСШ стрільби Віктор Щерба.

Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби Вінниччина виграла командний залік домашнього чемпіонату України зі стрільби

Читайте також: