Вінницька гімнастка виступатиме на Кубку світу

17 Березня, 2021, 9:08

На першому Кубку світу, який пройде з 26 по 28 березня в болгарській Софії, Україну представлять Христина Погранична і Вікторія Онопрієнко. А також національна збірна команда в групових вправах (Анастасія Возняк, Тетяна Довженко, Марія Височанська, Маріола Боднарчук, Діана Баєва, Дарина Дуда).

Вінничанка Діана Баєва минулого року увійшла до основного складу збірної України в групових вправах. Багаторазова призерка міжнародних турнірів, чемпіонка України. З початком бойових дій сім’я Діани змушена була переїхати до Вінниці. В рідній Макіївці залишились бабуся і дідусь. Саме він привів Діану у великий спорт.

Тим часом Кубок України з художньої гімнастики розіграли в місті Дніпро. Вінницьку область в груповій першості представляли дві команди. Це команда майстрів спорту: Гоцуляк Анастасія 2004 р.н., Ахтирцева Софія 2003 р.н., Дмуховська Марина 2005 р.н., Мазур Вікторія 2005 р.н., Марцинківська Ліза 2005 р.н., Слободянюк Олександра 2004 р.н. І команда кандидатів у майстри спорту: Юсіфзаде Лейла 2007 р.н., Дехтяр Ірина 2008 р.н., Янчук Катерина 2008 р.н., Оконська Софія 2006 р.н., Клементьєва Катерина 2008 р.н., Нарольська Ніка 2006 р.н.

Вінницька гімнастка стартує на Кубку світу у Болгарії

За словами наших тренерів зі СК «Прем’єра», дівчата пройшли ретельний відбір, щоб потрапити до складу команди. Кандидатів у кожну шістку було достатньо. Підготовка займала дуже багато часу та сил, як для тренерів, так і для гімнасток, та ще й ускладнювалась відсутністю залу з високою стелею та постійним доступом до нього. Тренування команд МС та КМС намагалися втиснути між тренуваннями молодших гімнасток, в яких тривала підготовка до інших змагань, оскільки зал один.

Як кажуть тренери, були поставлені нові програми, відточені хореографічні доріжки, синхронність та напрацьована робота з предметами, спрацьовувалися команди гімнасток, які звикли працювати в індивідуальній програмі. Особливість групових вправ в тому, що тут один за всіх і всі за одного, немає такого, що помилку зробив хтось – автоматично це означає, що помилилась вся команда.

В підсумку наша команда посіла 12-е місце. За словами віце-президента федерації з художньої гімнастики Вінницької області, заступника начальника управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Наталії Токар, на перший погляд цей результат може здатися невисоким. Але ми добре пам’ятаємо ті часи, коли вінницька команда була 25-ю із 26 збірних.

 

Читайте також: