, , ,

Перші серед рівних. Дитячо-юнацька спортшкола №1 запалює зірок спорту

19 Березня, 2021, 8:55

Директор Вінницької МДЮСШ № 1 Сергій Таранчук раніше займався багатьма видами спорту, переважно – єдиноборствами. Він є майстром спорту із греко-римської боротьби, кандидатом у майстри спорту із вільної боротьби. Також займався самбо і дзюдо, а ще трохи хокеєм на траві, легкою атлетикою і волейболом. Після завершення вишу Сергій Таранчук працював в сфері економіки, а після отримання другої вищої освіти – тренером. Не дивно, що такій багатогранній особистості довірили керувати провідним спортивним закладом нашого міста. Нині Сергій Таранчук очолює першу вінницьку спортшколу.

Показники нашої спортшколи в рейтингу ДЮСШ першоїкатегорії стабільно зростають. Водночас завдяки підтримці міського голови Сергія Моргунова і голови комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради Сергію Краєвському у нас покращується матеріальна база. Взагалі вона дуже потужна. Маємо власний стадіон у Центральному парку. Осучаснили свою тренажерну залу, докупили необхідні тренажери, – каже Сергій Таранчук.

Діють чотири відділення

У МДЮСШ № 1 діють чотири відділення: легка атлетика, хокей на траві, художня гімнастика і настільний теніс. Тобто культивуються престижні олімпійські види спорту, де й конкуренція неабияка.

Хокей на траві умовно розділяється на два сезони. Влітку заняття відбуваються на полі в Центральному парку культури і відпочинку. Взимку діти займаються індорхокеєм (хокеєм у приміщенні) в манежі «Колос» та школах № 20, № 22 і № 25. Легкоатлети влітку тренуються на стадіоні, взимку – у манежі «Колос». Адже існують й змагання в приміщенні, – продовжує Сергій Таранчук.  – Гімнастки займаються на базі загальноосвітніх шкіл № 23, № 34, № 35 та у технологічно-промисловому коледжі ВНАУ, тенісисти – у кооперативному інституті та в школі № 16.

У МДЮСШ № 1 22 тренери загалом опікуються понад 360 юними спортсменами

Серед наставників чимало молодих та амбітних. Водночас тон все ж задають досвідчені фахівці. В першу чергу це Олександр Кулеша і Василь Півнюк, які навчають юних хокеїстів, – каже Сергій Таранчук. Легкоатлетами опікуються відомі спеціалісти Андрій Москвін і Володимир Прошин (тренер вищої категорії), а також наші випускники Вікторія Турлюк та Павло Майструк. Гімнастками – президент обласної федерації із цього виду спорту Ганна Миргородська та старший тренер відділення Юлія Заплішна, які багато років працюють у тандемі. Вони підняли гімнастику у спортшколі і взагалі у Вінниці на високий рівень.

Який вид спорту обрати?

Як у ДЮСШ № 1 вирішується проблема із інвентарем та обладнанням? За допомогою міської ради придбали килими для гімнастики, снаряди, форму.

Наші вихованки беруть участь у чемпіонатах України. Для того, щоб виступати на професійному рівні і складати реальну конкуренцію найсильнішим юним граціям країни, необхідно мати відповідний зовнішній вигляд. Це один із критеріїв оцінки виступів гімнасток, – пояснює тренер-викладач з хужожньої гімнастики Галина Сташко. – Взагалі художня гімнастика – дорогий вид спорту. Але ми намагаємося зменшити витрати, які лягають на плечі батьків. Серед іншого, допомагаємо із орендою тренувальних залів тощо.

Як повідомила Галина Сташко, на відділення художньої гімнастики можна записувати початківців вже у п’яти років. На хокей на траві беруть із п’яти-шести років. Настільним тенісом варто починати займатися із семи років, а на легку атлетику приймають із дев’яти-десяти років. Не завжди батьки можуть визначитися, на який вид спорту варто записати своє чадо.

Якщо дитина старше 12 років, ми радимо спробувати себе в легкій атлетиці або хокеї на траві. Можна й в настільному тенісі. А ось на гімнастику приймаються дівчата лише молодшого віку, – пояснює тренер. – В будь-якому виді спорту можна прийти на пробне тренування і лише тоді визначатися. Все індивідуально. Треба враховувати і вподобання, і здібності дитини.

 

Читайте також: