Вінницькі спортсмени-рибалки створюють короповий клуб

12 Лютого, 2021, 11:39

На території Вінницької області площею 26492 км²  нараховується 4849 ставків. Насиченість ставками у нашому регіоні – одна з найвищих в Україні. Найбільша кількість знаходиться у Вінницькому районі (442), а також у Козятинському (427) і Немирівському (389) районах. Близько 18 % ставків області використовуються на умовах оренди.

-Існує багато ставків, які мають своїх власників-орендарів, а також водойми, де риболови створили власні місцеві спілки. Проте, на жаль, у Вінницькій області бракує водойми для спортивної риболовлі, в тому числі для карпфішингу. Для прикладу, у сусідній Житомирській області (площа 29 827 км²) існує 1822 ставки, 35 % яких використовується на умовах оренди, – інформує риболов-спортсмен із Вінниці Сергій Міщук.

Відомі серед риболовів всієї України спортивні водойми, де суворо дотримуються правила «Впіймав-відпусти» – Підкова, Бистриївка, Плитниця та Царівка. Є ще до 10 водойм, які дотримуються правил рибальства, а саме, по нормі вилову коропа за добу.

Щодо Вінницької області, наразі немає водойми, де  можна було б не тільки проводити спортивні змагання з карпфішингу, а й розвивати цей вид спорту в області, а саме: рибальство, тренування команд і заохочення молоді. На цьому наголошує пан Фіщук.

Вінницькі спортсмени-рибалки створюють короповий клуб і шукають водойму для карпфішингу

Під керівництвом Вінницької обласної федерації риболовного спорту в області проходять чемпіонати з фідеру, з ловлі хижої риби, з лову риби на поплавець, але змагань із карпфішингу немає.

–Проте у Вінниці і Вінницькій області є чимало  риболовів-спортсменів з карпфішингу та команди, які представляють нашу область на змаганнях з цього виду спорту на водоймах України і за її межами. Це Carp Master, Карбон, Кевлар, Robin Carp, Volen Carp, Carpex, Фаворит, FTF, Fish Sport, Касма, Карп Люкс. Тому і виникла думка створити Вінницькій короповий клуб для популяризації даного виду спорту в нашій області. Для вдалого існування клубу потрібна водойма, на якій можна було б  проводити змагання, тренуватись та рибалити, – продовжує Сергій Фіщук.

За словами ентузіастів, спортивна водойма – це круто! Головний плюс –  при вилові риба залишається у ставку. Після вилову її розміщують лише на спеціальному маті, обробляють протигрибковими (антисептичними) засобами, зважують, фотографуються з нею і  відпускають назад у водойму. Тобто наголована, “напояна”, обцілована і відпущена додому.

-Давайте створимо перший короповий клуб у Вінницькій області разом! Якщо ви зацікавилися цим питанням, ви можете написати зателефонувати 098-446-96-58, – написав на своїй сторінці в «Фейсбуці» Сергій Фіщук.

Вінницькі спортсмени-рибалки створюють короповий клуб і шукають водойму для карпфішингу

Читайте також: