Із нагоди 40-річчя створення вінницького «зеленого» хокею в приміщенні обласної СДЮШОР «Олімпія» провели прес-конференцію. Спікерами були ті, хто стояв у витоків цього виду спорту на Вінниччині, а також хто допоміг вивести його на міжнародний рівень.

Засновник вінницького хокею на траві, професор ВДПУ Віктор Костюкевич
Засновник вінницького хокею на траві, професор ВДПУ Віктор Костюкевич розповів про спортивних керівників регіону, які сприяли створенню першої хокейної команди у Вінниці – Бориса Руня, Івана Гриба, Павла Бурштейна. Він згадав, що 40 років тому, 31 березня, пройшло перше тренування вінницьких хокеїстів на траві.
-В 1979 році я закінчив факультет фізвиховання і залишився працювати на кафедрі спортивних ігор Вінницького педінституту. Тренував дві інститутські команди – футболу і хокею з шайбою. В той же час інший випускник нашого інституту Олександр Федоренко створив команду із «зеленого» хокею в Шостці (Сумська область), яка мала гарні результати. В 1980 році з нагоди Олімпійських ігор у Москві хокей почали активно розвивати у всіх республіках СРСР. До спорткомітетів були направлені листи із рекомендацією розвивати олімпійський вид спорту – хокей на траві. Мені запропонував ним займатися Павло Бурштейн, начальник навчально-спортивного відділу. А керував тоді обласним спорткомітетом Борис Рунь. Підключився голова обласного ДСТ «Буревісник» Іван Гриб, згодом «плече підставив» голова спорткомітету Федір Новік – сказав Віктор Костюкевич.
Навіть кращі вінницькі хокеїсти не мають статусу профі, а паралельно із грою працюють або навчаються
Перші змагання за участі вінничан пройшли 40 років тому в травні у Чернівцях. Місцева команда «Університет» грала у вищій лізі СРСР. Команда Костюкевича трималася проти неї цілий тайм, і лише після перерви поступилася 0:4. В другому матчі вінничани зіграли проти Кам’яця-Подільського – 1:1, а потім перемогли Полтаву – 1:0. В підсумку – друге місце. Потім пішли перемоги в змаганнях ДСТ «Буревісник», участь в Спартакіадах України тощо.

Директор обласної СДЮШОР «Олімпія» Валерій Сергєєв
Директор обласної СДЮШОР «Олімпія» Валерій Сергєєв в дебютному турнірі у Чернівцях забив обидва голи нашої команди. Каже, що добре пам’ятає ті події і наголошує, що тоді вся команда зіграла добре. Він також сказав, що нинішні звитяги хокеїстів Вінниці неможливі без допомоги місцевої влади.
Головний тренер збірної України і вінницького клубу «ОКС-ШВСМ» Павло Мазур розповів про те, як відзначатимуть у Вінниці 40-річчя хокею на траві.
-Цими днями «ОКС-ШВСМ» мала виступати в Кубку чемпіонів у Відні (Австрія), але в зв’язку із пандемією його в останній момент перенесли. А 40-річчя відзначатимемо 20-23 травня міжнародним турніром за участі клубів Мінську, Бресту, національних збірних України і Хорватії. Він матиме статус етапу підготовки до чемпіонату Європи, – сказав Павло Мазур.

Головний тренер збірної України з хокею на траві Павло Мазур
Віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік розповів про покрашення матеріально-технічної бази хокею на Вінниччині. Водночас він звернув увагу, що навіть кращі вінницькі хокеїсти не мають статусу профі, а паралельно із грою працюють або навчаються. Головний тренер вінницького клубу «ШВСМ-Олімпія» Микола Касянчук наголосив на необхідності створення у Вінниці професійного хокейного клубу, що допоможе вивести цей вид спорту на новий рівень.

Віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік
Гравець першої вінницької команди і в подальшому тренер Олександр Перепелиця ностальгічно сказав, що 40 років в хокеї – це ціле життя.

Гравець і тренер Олександр Перепелиця
Водночас він, як й інші засновники цього виду спорту – в строю. Вони готові постійно підвищувати престиж вінницького і українського хокею на траві, До речі, він за кількістю вболівальників (2 млрд.) посідає друге місце серед усіх видів спорту! А збірна України, основу якої складають вінничани, нині займає в світовому рейтингу 29-е місце серед 137 країн, а в європейському – 14 із 42 команд.