Хокею на траві сорок років, але гравці досі залишаються аматорами

1 Квітня, 2021, 12:02

Із нагоди 40-річчя створення вінницького «зеленого» хокею в приміщенні обласної СДЮШОР «Олімпія» провели прес-конференцію. Спікерами були ті, хто стояв у витоків цього виду спорту на Вінниччині, а також хто допоміг вивести його на міжнародний рівень.

Вінницький хокей на траві святкує 40-річчя

Засновник вінницького хокею на траві, професор ВДПУ Віктор Костюкевич

Засновник вінницького хокею на траві, професор ВДПУ Віктор Костюкевич розповів про спортивних керівників регіону, які сприяли створенню першої хокейної команди у Вінниці – Бориса Руня, Івана Гриба, Павла Бурштейна. Він згадав, що 40 років тому, 31 березня, пройшло перше тренування вінницьких хокеїстів на траві.

-В 1979 році я закінчив факультет фізвиховання і залишився працювати на кафедрі спортивних ігор Вінницького педінституту. Тренував дві інститутські команди – футболу і хокею з шайбою. В той же час інший випускник нашого інституту Олександр Федоренко створив команду із «зеленого» хокею в Шостці (Сумська область), яка мала гарні результати. В 1980 році з нагоди Олімпійських ігор у Москві хокей почали активно розвивати у всіх республіках СРСР. До спорткомітетів були направлені листи із рекомендацією розвивати олімпійський вид спорту – хокей на траві. Мені запропонував ним займатися Павло Бурштейн, начальник навчально-спортивного відділу. А керував тоді обласним спорткомітетом Борис Рунь. Підключився голова обласного ДСТ «Буревісник» Іван Гриб, згодом «плече підставив» голова спорткомітету Федір Новік – сказав Віктор Костюкевич.

Навіть кращі вінницькі хокеїсти не мають статусу профі, а паралельно із грою працюють або навчаються

Перші змагання за участі вінничан пройшли 40 років тому в травні у Чернівцях. Місцева команда «Університет» грала у вищій лізі СРСР. Команда Костюкевича трималася проти неї цілий тайм, і лише після перерви поступилася 0:4. В другому матчі вінничани зіграли проти Кам’яця-Подільського – 1:1, а потім перемогли Полтаву – 1:0. В підсумку – друге місце. Потім пішли перемоги в змаганнях ДСТ «Буревісник», участь в Спартакіадах України тощо.

Вінницький хокей на траві святкує 40-річчя

Директор обласної СДЮШОР «Олімпія» Валерій Сергєєв

Директор обласної СДЮШОР «Олімпія» Валерій Сергєєв в дебютному турнірі у Чернівцях забив обидва голи нашої команди. Каже, що добре пам’ятає ті події і наголошує, що тоді вся команда зіграла добре. Він також сказав, що нинішні звитяги хокеїстів Вінниці неможливі без допомоги місцевої влади.

Головний тренер збірної України і вінницького клубу «ОКС-ШВСМ» Павло Мазур розповів про те, як відзначатимуть у Вінниці 40-річчя хокею на траві.

-Цими днями «ОКС-ШВСМ» мала виступати в Кубку чемпіонів у Відні (Австрія), але в зв’язку із пандемією його в останній момент перенесли. А 40-річчя відзначатимемо 20-23 травня міжнародним турніром за участі клубів Мінську, Бресту, національних збірних України і Хорватії. Він матиме статус етапу підготовки до чемпіонату Європи, – сказав Павло Мазур.

Вінницький хокей на траві святкує 40-річчя

Головний тренер збірної України з хокею на траві Павло Мазур

Віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік розповів про покрашення матеріально-технічної бази хокею на Вінниччині. Водночас він звернув увагу, що навіть кращі вінницькі хокеїсти не мають статусу профі, а паралельно із грою працюють або навчаються. Головний тренер вінницького клубу «ШВСМ-Олімпія» Микола Касянчук наголосив на необхідності створення у Вінниці професійного хокейного клубу, що допоможе вивести цей вид спорту на новий рівень.

Вінницький хокей на траві святкує 40-річчя

Віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік

Гравець першої вінницької команди і в подальшому тренер Олександр Перепелиця ностальгічно сказав, що 40 років в хокеї – це ціле життя.

Вінницький хокей на траві святкує 40-річчя

Гравець і тренер Олександр Перепелиця

Водночас він, як й інші засновники цього виду спорту – в строю. Вони готові постійно підвищувати престиж вінницького і українського хокею на траві, До речі, він за кількістю вболівальників (2 млрд.) посідає друге місце серед усіх видів спорту! А збірна України, основу якої складають вінничани, нині займає в світовому рейтингу 29-е місце серед 137 країн, а в європейському – 14 із 42 команд.

Читайте також: