Вінниця приймає першість країни зі спортивного орієнтування

17 Вересня, 2021, 9:12

16 вересня мешканці в районі школи № 16 та вулиці князів Коріатовичів спостерігали незвичне видовище. Повсюди бігали не лише юнаки, молодь і малеча, а навіть пенсіонери в спортивному одязі. В руках вони тримали карту і компас. Це був перший день чемпіонату України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях. Він відбувається за підтримки Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА і спорткомітету Вінницької міської ради.

Вінниця приймає першість країни зі спортивного орієнтування

Організатори подбали про побутові умови для гостей питну воду, облаштували пересувні туалети тощо. Гості цим задоволені. 22-річна Поліна Котляр (Київ) виступала серед жіночої еліти, до призової трійки не увійшла. Вона долала дистанцію 4,5 км.

– Боротися за призове місце досить складно. Адже місцевість біля школи № 16 – цікава і незвична. Тут треба швидко орієнтуватися і добре бігати. У місті все варто набагато швидше робити, ніж у лісі. Конкуренція в еліті досить висока, у Вінниці змагаються спортсмени світового рівня. Вони є лідерами на чемпіонатах світу і Європи, – розповіла «Вінницькій Арені» Поліна Котляр.

Вінниця приймає першість країни зі спортивного орієнтування

72-річний Микола Божко з Черкас є одним із найстарших учасників чемпіонату України. Він, як і інші, стартував у міському спринті. Пробіг три кілометри.

-У моєму віці бігати цілком нормально. Відчуваю прилив сил. Буду змагатися всі чотири дні. Задоволений умовами проведення, погодою. Мешканці Вінниці ставляться до спортсменів із розумінням. На цих змаганнях для мене важлива перемога. Хоча чемпіонат світу-2021 в Угорщині вже пройшов. Я там став бронзовим призером на спринтерській дистанції, – розповів Микола Божко.

Вінниця приймає першість країни зі спортивного орієнтування

До Вінниці приїхали понад 400 спортсменів. Триває чемпіонат на кількох дистанціях. Вулиці міста не перекривають. Сьогодні, 17 вересня, змагання пройдуть у школі №4, 18 вересня у школі №3; 19 вересня о 10:00 естафета пройде на Європейській площі.Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях у місті відбувається за ініціативи вінничанина, члена національної збірної країни, чемпіона України Тараса Рачука. Він є головним суддею.

Вінниця приймає першість країни зі спортивного орієнтування

Читайте також: