Волейбольні аси з Поділля, яким Україна забов’язана перемогами на світових аренах

5 Січня, 2023, 12:16

Федерація волейболу України» провела опитування серед уболівальників на визначення «Кращого волейболіста України-2022». Зокрема, на одному з провідних спортивних сайтів України – Sport.ua – були оприлюднені результати голосування. Участь у ньому взяли 4 639 уболівальників, які свої голоси (один голос – один волейболіст) віддали таким чином:

На жаль, Sport.ua не знає, в яких клубах грають кращі (на погляд уболівальників) волейболісти України, тому назву нинішніх клубів українських волейболістів я поставив на свій страх і ризик. Але – назва нинішнього клубу волейболіста – не головне. А головне те, що переможцем опитування став уродженець Жмеринки і вихованець Жмеринської ДЮСШ разом з «Вінницькою обласною СДЮСШ», тренерів Світлани Мікосянчик і заслуженого тренера України Марії Глухих – Євген Кісілюк. Він набрав 1 805 голосів – 39% від усіх проголосувавших.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Євген Кісілюк

При цьому Євген (в деяких виданнях, у тому числі й на офіційному сайті «Професіональної волейбольної ліги України», його називають російським іменем «Євгеній») Кісілюк доволі суттєво випередив свого земляка Олега Плотницького (народився у Летківці Тростянецької селищної громади Гайсинського району) – сина відомого фахівця волейболу і колишнього волейболіста провідних вінницьких клубів тодішньої «Вищої ліги» чемпіонату України Юрія Плотницького. Це при тому, що Олег є свіжоспеченим володарем «Кубка світу-2022» серед клубних команд.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Олег Плотницький

Намагався скласти конкуренцію двом лідерам опитування ще один представник волейбольної Вінниччини – Василь Тупчій з Копайгорода – центру однойменної селищної громади з населенням 1 250 осіб Жмеринського району поблизу одного з волейбольних центрів Вінниччини – міста Бар (перший тренер – Адольф Ліщук). Він набрав рівно 750 голосів (16%).

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Василь Тупчій

На цьому представництво волейбольної Вінниччини у десятці кращих за підсумками опитування не закінчується. Четвертим зі 192-ма голосами став Ілля Ковальов – вихованець «Вінницької обласної СДЮСШ» та колишній волейболіст «МХП-Вінниця». Він випередив екс-волейболіста «МХП-Вінниця» Владислава Діденка, якого 132 опитаних вивели на загальне п’яте місце.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Ілля Ковальов

Кращим з «невінницьких» волейболістів «десятки» є Юрій Семенюк, який не набрав і сотні голосів, що таки вивело його на загальне шосте місце. Але він випередив ще одного вихованця «Вінницької обласної СДЮСШ» Віталія Щиткова – єдиного представника «Прометею» у переліку – з 70-ма голосами.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Юрій Семенюк

Не можу не відмітити скромне досягнення мого земляка – з героїчного Соледару поблизу нашої української «фортеці» – Бахмута – Гордена Брову. Його рівненька сума – 50 голосів – важлива тим, що єдиний Горден у світовому волейболі грає в амплуа «ліберо». Тобто, вихованець Соледарської ДЮСШ став найкращим серед волейболістів саме цього амплуа.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Горден Брова

Нарешті, завершує кращу «десятку» волейболістів України (на погляд звичайних шанувальників волейболу) – ще один вихованець «Вінницької обласної СДЮСШ» – Тимофій Полуян.

Таким чином, за підсумками опитування семеро з десяти кращих волейболістів України (на погляд шанувальників волейболу) тим чи іншим чином представляють Вінниччину. Більше з тим – вони разом набрали 96% голосів опитаних 

Не можу не відмітити, що четверо з цієї «сімки», включаючи переможця – Євгена Кісілюка – є вихованцями Комунальний заклад “ВО СДЮСШ з волейболу”. Принаймі, у офісі «Вінницької обласної СДЮСШ» красується солідний банер, де Євген Кісілюк, Ілля Ковальов, Віталій Щитков та Тимофій Полуян представлені як вихованці школи.

Вінниччина – кузня кадрів для волейбольної України

Вважаю, що всі причетні до виховання та становлення представників Вінниччини у переліку кращих (на погляд звичайних шанувальників волейболу) достойні того, щоби і їх відмітити.
До речі, у мене є свій погляд на те, чому саме Євген Кісілюк та інші шестеро представників Вінниччини представлені у «десятці» (цілком заслужено). Але про це – у одному з наступних матеріалів «Волейбольної Вінниччини».

Олександр Мазан | «Волейбольна Вінниччина»

Читайте також: