З “королевою спорту” у душі

17 Жовтня, 2021, 13:17

У суботу,16 жовтня у Парку Дружби народів Вінниці провели традиційний обласний крос. Стартам не завадив невеликий дощик. У них загалом взяли участь близько 190 бігунів із дев’яти міст і районів.

Змагання організувала обласна федерація легкої атлетики за підтримки Департаменту гуманітарної політики ОДА і меценатів. Урочисто відкрила перегони головний суддя і голова обласної федерації легкої атлетики Олена Бех. Вона розповіла, що учасниками кросу є представники різних поколінь. Починаючи від юнаків і дівчат 2008 р.н. і закінчуючи ветеранами.

З "королевою спорту" у душі

– Всі долатимуть різні дистанції – від 500 метрів до чотирьох км. Назустріч нам пішло керівництво парку, тому маємо чудову локацію для проведення забігів, – повідомила Олена Бех.

Спортсмени та їхні тренери перебували в доброму гуморі

– Я нині мешкаю у Вінниці. Багато років займалася легкою атлетикою у Погребищі. Це велика праця. Тому мені шкода кидати спорт. Прагну виконати перший розряд, – сказала 22-річна вінничанка, спортсменка другого розряду Тетяна Саламаха.

З "королевою спорту" у душі

– Погода сьогодні чудова. Десять градусів – це саме для кросу. Тому можна очікувати хороші результати від юних спортсменів, – прокоментував тренер із легкої атлетики МДЮСШ № 1 Володимир Прошин.

Серед кросменів були й досвідчені ветерани. Вони наголошували, що спорт у їхньому віці допомагає зберігати здоров’я і подовжувати життя. 62-річний Володимир Сухоставський брав участь навіть в ультра марафонах, долав 250 км за дві доби. Цього року він вже здобув близько 15 нагород на легкоатлетичних змаганнях ветеранів у різних регіонах України.

З "королевою спорту" у душі

– Тому пробігти сьогодні 2-кілометрову дистанцію для мене не проблема. Це як розминка. А також зустріч із знайомими, гарний спосіб провести час, – каже Володимир Сухоставський. – Кожен день починаю із зарядки. На тренуваннях я бігаю майже щодня від 10 до 20 км. Це допомагає підтримувати здоров’я. Заняття спортом і водночас спілкування із природою приносять мені радість, щастя.

Назвемо в деяких категоріях переможців, які показали високі результати. Серед чоловіків це Ілля Сосницький (4 км, ОСДЮСШОР), серед жінок – Марія Лукашук (3 км, ОСДЮСШОР), серед юнаків – Владислав Хоменський (3 км, МДЮСШ № 1), серед ветеранів – Петро Гарник (2 км, Теплик).

З "королевою спорту" у душі

Переможці і призери були нагороджені медалями і грамотами Департаменту гуманітарної політики ОДА. За словами Олени Бех, змагання мало статус відбору на чемпіонат України з легкоатлетичного кросу, який відбудеться 28-30 жовтня в Ужгороді (Закарпаття). Там виступатимуть кращі кросмени нашого регіону.

Читайте також: