«Закрутка по-вінницьки»

22 Вересня, 2020, 12:06

У Вінниці відбувся шостий веломарафон «Закрутка по-вінницьки». Замість звичного заїзду на 100 кілометрів велосипедисти проїхали 58 – з дотриманням соціальної дистанції та інших карантинних обмежень. Стартували велосипедисти з незвичної локації – аеропорту “Вінниця”.

Як пише ОДА на старт марафону вийшли 65 команд зі всієї України – з Києва, Львова, Одеси, Херсона, Миколаєва. Вінниччину представляли десять спортсменів у складі двох команд. Цьогоріч марафон пройшов в форматі командної гонки, а не традиційного групового старту.

 

 

 

Змагання входять до рейтингу Українського Аматорського Туру. Пандемія та карантинні обмеження з вимогою дотримання соціальної дистанції змінили традиційний формат проведення марафону – замість вже звичного групового заїзду на 100 кілометрів марафон відбудеться в форматі командної гонки на 58 км, розповів начальник управління фізичної культури та спорту ОДА Сергій Чернявський. У зв’язку з цим, організатори велогонки змушені були змінити маршрут.

Старт та фініш марафону відбувся в аеропорті «Вінниця». Учасники у трьох категоріях (шосе, мтб і open) здолали 58 км маршруту, що пролягав через села Сокиринці, Хижинці, Парпурівці, Майдан Чапельській та Вінницькі Хутори. Під час проведення змагань поліція частково перекривала дорожній рух по маршруту.

До складу команд цієї “Закрутки” входило максимум від 3-5 людей. Кожна команда стартувала окремо, а старти різних категорій відбувалися в різний час – аби уникнути скупчення людей в одному місці.

 

 

 

 

 

Як розповів Veжі очільник “Критичної маси Вінниці” Олександр Царевський, на наступну “Закрутку” команда організаторів шукатиме стабільне фінансування, адже веломарафон вийшов “на якісно новий рівень”:

– Поступово, з рівня “змагання сусідніх дворів” ми почнемо виходити на щось більше. Цього року ми провели командну дисципліну і вийшли на якісно новий рівень. Тобто нам зараз знову або опускатися до рівня “двора”, або знаходити якесь фінансування для підтримки рівня, аби підніматися вище і якось рухатися далі.

За його словами, наразі організатори не мають стабільного фінансування, і всі фінансові питання вирішуються в “пожежному” режимі. Каже, що анонсувати наступну “Закрутку” будуть, але чи відбудеться вона – будуть вирішувати в останній момент.

Результати шостого марафону “Закрутка по-вінницьки” читайте нижче:

ШОСЕ – ЧОЛОВІКИ

ШОСЕ – МІКС

ШОСЕ – ЖІНКИ

МТБ – ЧОЛОВІКИ

МТБ – МІКС

 OPEN – ЧОЛОВІКИ

OPEN – МІКС

 

Обліт маршруту “Закрутки по-вінницьки”, відео опубліковане Олексієм Вихристюком

Фото – Дмитро Кулєшов, ОДА

Джерело: Вежа

Читайте також: