Даяна Ястремська – від одеського корту до WTA

22 Липня, 2020, 11:28

Народилася зірка українського тенісу 15 травня 2000 року в Одесі. Займатися тенісом почала з п’яти. В сім років виграла свій перший дитячий титул. В 2012 році посіла друге місце на престижному дитячому турнірі Junior Orange Bowl в США. Чемпіонка України серед дітей до 12 років.

Даяна Ястремська - від одеського корту до WTA

Влітку 2015 року Даяна Ястремська в парі зі співвітчизницею Анастасією Зарицькою перемогла на юнацькому турнірі другої категорії в Будайорші, Угорщина. На наступному турнірі, в Будапешті, напарниці зустрілися між собою у фіналі — Даяна виявилася сильнішою і здобула свій перший юніорський одиночний титул.
Наступного року дівчата в парному розряді дійшли до фіналу юніорського Australian Open, де поступилися російсько-словацькому дуету Галина Калінська/Тереза Мігалікова, в одиночному розряді Даяна зупинилася на стадії чвертьфіналів. В березні 2016 року на турнірі в бразильському Порту-Алегрі Ястремська дійшла до півфіналу, де поступилася Аманді Анісімовій, але здобула парний титул з угоркою Панною Удварді. На Вімблдонському турнірі Даяна пробилася до фіналу юніорських змагань, де поступилася росіянці Анастасії Потапові.

Даяна Ястремська дебютувала на дорослому рівні 25 лютого 2015 року на турнірі ITF в єгипетському Шарм-еш-Шейху з перемоги над іспанкою Нурією Паррізас-Діас, на той час 370-ю в світовому рейтингу. Незважаючи на поразку в наступному раунді, цей виступ приніс їй перше рейтингове очко та 196$ призових. На наступному турнірі, в тому самому місті, пройшовши кваліфікацію, Даяна сенсаційно дійшла до півфіналу, де поступилася чешці Маркеті Вондрушовій (7-6, 3-6, 5-7). Перший титул дорослого тенісу дістався Ястремській вже наступного року — на турнірі в бразильському Кампінасі. У фіналі перед Даяною, яка на той час посідала 1077-й рядок світового рейтингу, не встояла 157-ма француженка Алізе Лім (6-4, 6-4). Здобутий 51 рейтинговий пункт дозволив юній українці увірватися до топ-500 кращих тенісисток світу.

Подальші успіхи відбулися в парному розряді. На початку 2017 року, разом з білорускою Вірою Лапко Даяна перемогла в Москві, потім, в парі з росіянкою Олесею Первушиною — в італійському Санта-Маргеріта де Пула. В липні, в парі з росіянкою Анастасією Потаповою, — титул в Празі. У вересні Даяна Ястремська впевнено здолала свою подругу, Катерину Завацьку, в фіналі турніру в угорському Дунакесі (6-0, 6-1). Через два тижні, в Санкт-Петербурзі, Даяна дісталася до фіналу, де поступилася швейцарці Белінді Бенчич (2-6, 3-6).

2018 року Ястремська тричі грала у фіналах ITF туру: в травні поступилася представниці Швеції Ребеці Петерсон (4-6, 5-7) у французькому Кань-сюр-Мер, в червні — чешці Терезі Смітковій (6:7, 6:3, 6:7) на турнірі в британському Ілклі, нарешті в липні здобула титул у Римі, перемігши Анастасію Потапову (6-1, 6-0), після чого зосередилася на виступі в WTA турі.

8 квітня 2016 року Даяна Ястремська дебютувала у найпрестижнішому турі світового тенісу на Istanbul Cup поступившись в першому раунді японці Нао Хібіно (2-6, 6-4, 6-3). До кінця року вона спробувала свої сили ще на двох турнірах — Tashkent Open та Engie Open de Limoges, але на обох вилетіла в перших раундах.

Першу перемогу на турнірі WTA Даяна здобула на Istanbul Cup над німкенею Андреа Петкович (3-6, 6-0, 6-3). На цьому турнірі Даяна стала першою тенісисткою 2000 року народження, якій вдалося вийти в чвертьфінал турніру WTA, але там вона поступилася словачці Яні Чепеловій (2-6, 7-6, 6-4). Решта турнірів цієї серії закінчилися для Ястремської поразками в кваліфікації, і тільки на Aegon Open Nottingham вдалося пробитися до основної сітки, де Даяна поступилася словачці Магдалені Рибариковій (1-6, 2-6).

Наступного сезону Даяна Ястремська дебютувала на Australian Open, однак вилетіла вже в другому раунді кваліфікації. В лютому Даяні вдалося пробитися до основної сітки Abierto Mexicano Telcel, але травма не дозволила їй закінчити матч першого кола. На Вімблдоні Ястремська знову зупинилася в другому колі кваліфікаційного турніру. В серпні 2018 року Даяна пробилася до основної сітки турніру серії WTA Premier Connecticut Open де в другому колі вперше зустрілася з тенісисткою з топ-10 світового рейтингу Юлією Гергес і навіть виграла в неї один сет, однак поступилася в підсумку з рахунком 4-6, 6-3, 4-6. Цей успіх дозволив Ястремській увійти до першої сотні жіночого світового рейтингу та дебютувати в основній сітці. Однак у першому колі US Open вона без бою поступилася чешці Кароліні Муховій, яка посідала на той час 202 сходинку світового рейтингу WTA.

У вересні 2018 року Даяна Ястремська вийшла до основної сітки турніру WTA Premier Mandatory China Open, однак поступилася в першому колі китаянці Чжен Сайсай (4:6, 3:6). А вже в наступному змаганні — Hong Kong Tennis Open вона здобула перший титул WTA, перемігши у фіналі 24-ту ракетку світу, китаянку Ван Цян. Протягом турніру Даяна не віддала своїм суперницям жодного сету і встановила рекорд України, здобувши титул у віці 18 років і 4 місяці. На хвилі успіху Ястремська дісталася півфіналу BGL Luxembourg Open, де в напруженій боротьбі поступилася швейцарці Белінді Бенчич (2:6, 6:3, 6:7) і закінчила сезон на 58-ою ракеткою світу, очоливши рейтинг тенісисток віком до 20 років.