Футбольним школам розповіли, як отримати компенсацію за підготовку професіоналів

6 Березня, 2021, 13:17

Семінар на цю тему провели представники Української асоціації футболу. Зокрема, заступник голови Комітету з питань з питань статусу і трансферів футболістів УАФ Євгенія Єршова і начальник аналітичного відділу спортивно-технічного Департаменту УАФ Валерій Бахур.

Як футбольним школам отримувати компенсацію за підготовку професіоналів, розповідали на семінарі у Вінниці

Серед організаторів заходу були голова Вінницької обласної асоціації футболу Ігор Гатауллін, заступник начальника спортуправління ОДА Наталя Токар і начальник обласного відділу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки Геннадій Бочарьов. А слухачами семінару були представники спортивних шкіл Вінниччини і районних асоціацій футболу.

Як футбольним школам отримувати компенсацію за підготовку професіоналів, розповідали на семінарі у Вінниці

Йшлося про електронну систему реєстрації всіх футболістів України, яку створила УАФ. Йдеться не лише про професіоналів, але й про аматорів, жінок, дітей тощо. За словами Валерія Бахура, нині в цій базі близько 260 тисяч футболістів, серед яких активних – близько 56 тисяч. Пан Бахур наголосив, що його завданням є оцифровка всього українського футболу, і в першу чергу вихованців близько 1100 футбольних ДЮСШ нашої країни.

Наголошувалося, що представники спортшкіл і аматорських клубів самі мають бути зацікавлені у внесені даних до реєстру футболістів. Адже без цього вони не зможуть отримати компенсації за перехід гравця у професіональний клуб. А також виплати (за солідарною системою) у разі продажу відомого спортсмена у закордонну команду.

Як футбольним школам отримувати компенсацію за підготовку професіоналів, розповідали на семінарі у Вінниці

Розбиралися й окремі випадки. Приміром, за переходи Руслана Малиновського його колишній клуб ФК «Севастополь» фінансової компенсації не отримує, бо цей клуб вже не є суб’єктом українського футболу. Натомість ці кошти спрямовують до УАФ.

Представники спортивних шкіл задавали важливі для себе запитання. Зокрема, директор ОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова Ігор Коваль цікавився, чи може спортшкола отримувати компенсацію за переходи своїх відомих вихованців Андрія Борячука і Євгенія Ісаєнка. На всі запитання були отримані вичерпні відповіді.

 

 

 

Читайте також: