Днями у Вінниці відбулися міжрегіональні змагання серед представників різних видів спортивних єдиноборств. На ринг виходили вихованці шкіл кікбоксингу, тайського боксу, ММА. Загалом, 53 спортсмена не старше сімнадцяти років, які представляли 12 команд з Вінницької, Одеської, Хмельницької та Чернівецької областей, а також Києва. Поєдинки проходили за правилами боксу. Втім, головна особливість даних змагань полягала в іншому. В чому саме «Вінницька Арена» запитала у віце-президента Федерації єдиноборств «Взаємодія» Василя Музики.

– Чим дані змагання відрізнялися від аналогічних, які час від часу проходять в обласному центрі?

– Ми успішно протестували систему електронного суддівства. Вона в свою чергу поєднана з режимом онлайн і архівацією відео. Таким чином, оцінки рефері стають повністю прозорими. Ідея належить мені і, запевняю, ми в цій справі новатори.

– Переваги нової системи очевидні для змагального процесу. Яку користь з неї для спортсменів і тренерів?

– Спортсмени під час турніру отримали чиповані житони, які приклавши до звичайного смартфону отримують посилання на сайт. Там в свою чергу кожен з хлопців може побачити свою історію та відео поєдинків. Завдяки базі даних ми формуємо рейтинг ARCH.UA. Такий підхід до справи створює навколо юнаків атмосферу професійного спорту або іншими словами великого рингу, до якого прагне кожний амбіційний спортсмен. Окрім того, учасникам турніру вручали сертифікати з фотографіями переможених суперників та рахунками поєдинків. Що стосується тренерів, то в них з’явилася можливість передивлятись відео боїв, глибше аналізувати дії і помилки своїх підопічних.

Василь Музика: «Намагаємо створити навколо юнаків атмосферу професійного спорту

– Зрозуміло, ви кинули пробний шар. Дане починання матиме продовження у майбутньому?

– Так, звичайно. Єдина різниця буде полягати в тому, що наступні турніри ми будемо проводити за правилами кікбоксингу К-1. Це, на нашу думку, дасть можливість розширити географію змагань і кількість учасників.

– Будь-який, більш-менш, представницький турнір є результатом спільних зусиль різних людей та низки організацій. Ваші змагання, як розумію, не стали виключенням?

– В першу чергу, тут потрібно сказати про очільника нашої федерації Володимира Хоменка. Його роль зрозуміла. Про себе вже розповів. Дуже добре, що відгукнулись колеги з області та інших регіонів. Окрема вдячність управлінню Нацполіції за спортивну залу. Будемо рухатися далі.

Спілкувався редактор сайту «Вінницька Арена» Артур Колесник

 

Читайте також: